SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray'ın yeni teknik patronu Mustafa Denizli oldu. Başkan Dursun Özbek'le dün masaya oturan ve her konuda anlaşma sağlayan kurt teknik adam, 23 yıl sonra Florya'ya döndü. Mustafa Denizli ile Dursun Özbek arasında yapılan görüşmenin detaylarına ise AMK ulaştı. Toplantı sırasında takımla ilgili tespit ve değerlendirmelerini aktaran Denizli, planlarını anlattı.

KÜSKÜNLER ARTIK BARIŞMALI

Mustafa Denizli'nin üzerinde durduğu ilk konu takım ile taraftar arasındaki küskünlüklerin giderilmesi. Son dönemde Umut, Burak ve Sabri gibi bazı oyuncuların taraftarlarla sorun yaşadığını ifade eden Denizli, “Benim futbolcum sahada her şeyini vermeli, aklında sadece futbol olmalı. Küskünleri kazandığımızda bu takım vites arttırır”” ifadesini kullandı.

FLORYA BENDEN SORULUR

Tecrübeli teknik adamın görüşme sırasında sunduğu en önemli şart Florya konusundaydı. Tesislerdeki her şeyin kontrolünde olmasını isteyen Denizli, “Futbolcuların yemeklerinden odalarına, saunadan kondisyon salonuna kadar her konuda söz sahibi ben olmalıyım. Florya'yı idman sahası değil evimiz gibi görmeliyiz. Tesislerde kimse işime karışmasın” dedi.

ÜÇ HAFTAYA KADAR TOPARLARIZ

Takımın istenilen seviyeye gelmesi için biraz zamana ihtiyacı olduğunu belirtip şunları söyledi:

“Son dakikalarda yenen goller oyuncuları etkilemiş görünüyor. Sistem her maça göre farklılık gösterebilir. Takımın kalitesi bunu kaldırır. Beşiktaş'la 7 puanlık fark çok da önemli değil. Üç hafta içinde hem mental hem futbol anlamında takımımız ayağa kalkar…

OCAKTA TRANSFER GEREKEBİLİR

Mustafa Denizli, transfer konusunda ise Özbek’ten zaman istedi. Kaliteli oyunculardan kurulu bir kadroya sahip olmasına rağmen Galatasaray’ın bazı eksikleri olduğunu vurgulayan Denizli, “Ara transfer döneminde 11-22 takviye gerekebilir. Ancak önce takım içindeki bazı futbolcuları görmeliyim. Birkaç hafta sonra raporumu sizlerle paylaşırım” dedi.

SNEIJDER EN BÜYÜK SİLAHIM

Galatasaray'ın yeni teknik patronu için Wesley Sneijder'in yeri apayrı. Hollandalı futbolcuyu öven Mustafa Denizli, “Kariyerinde her kupayı kazanmış, son derece tecrübeli bir isim. Çok zeki ve oyunu iyi okuyor. Benim sahadaki liderim olacak. Kendisinden maksimum verim almak istiyorum. Formda bir Sneijder bu takımı çok yukarılara taşır” diye konuştu.

 

Yayınlanma Tarihi:08:04,