SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hacıosmanoğlu’ndan Usta’ya cevap

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, başkan adaylarından Muharrem Usta’yı ucuz söylemlerle kendisine paye çıkarmaya çalışmakla suçladı.

Güncellenme: 16:16, 24/11/2015
Hacıosmanoğlu’ndan Usta’ya cevap

Trabzonspor Kulübü Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, başkan adaylarından Muharrem Usta'yı ucuz söylemlerle kendisine paye çıkarmaya çalışmakla suçladı.

Bordo mavili kulübün 5 – 6 Aralık’ta gerçekleştirilecek kongresi öncesinde gerilim yükseliyor. Önceki gün şehir merkezinde bir otelde K.B. ile başkan adayı Muharrem Usta’nın yakını F.U. arasında yaşanan silahlı tartışma, Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta'yı karşı karşıya getirdi. Hacıosmanoğlu, Usta'nın dün olayla ilgili ‘Korkaklar tarih yazamaz' açıklamasına isim vermeden cevap verdi.

Başkan Hacıosmanoğlu, kulüp sitesinden yaptığı açıklamada, “22 Kasım 2015 gecesi Trabzon'da bir otelde Trabzonspor başkan adaylarından birisinin akrabalarının kendi kişisel meseleleri için yapmış oldukları tartışmanın sonucunda çıkan olayları yaklaşan kongreyle bağdaştırma çalışmalarını ve Trabzonspor'un adını kişisel menfaatleri için kullananları kınıyoruz. Ancak daha vahimi Trabzonspor'a başkan olma yarışına soyunan adayın bu kişisel olayı kullanarak ‘Korkaklar tarih yazamaz' şeklindeki ucuz söylemleri ise buradan paye çıkarma çabasıdır. Trabzonspor bir tarihtir ve kimsenin yeniden yazmasına da ihtiyacı yoktur. Tarihi öğrenemeyenler, onu tekrar yaşamak zorunda kalırlar.” ifadelerini kullandı.