SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

PTT 1. Ligi’nde lider Samsunspor’u 2-0 yenerek çıkışa geçen Göztepe’de çifte şok yaşandı. Göztepe’de Samsunspor karşılaşmasında sakatlanan Hakan Barış ve Özgür İleri’nin sağ arka adalelerinde yırtık çıktı. İki futbolcunun da büyük olasılıkla devreyi kapattığı açıklandı.

Göztepe Teknik Direktörü Metin Diyadin, sakatlanan Hakan’ın yerine 41’inci dakikada oyuna giren Özgür’ün son 10 dakika sakatlandığını belirtti, şöyle dedi:

“Özgür maçı sakat sakat tamamlamış. Daha sonra yapılan kontrollerde hem Hakan’da hem de Özgür’de maalesef yırtık çıktı. Orta sahada 2 önemli kayıp birden yaşadık.”

TEDAVİ İÇİN YURT DIŞINA GİDECEKLER

İki futbolcunun tedavi için yurt dışına gönderileceği bilgisini veren Diyadin, kadroda alternatifin az olmasından yakındı. Hakan ve Özgür’ün yokluğunda orta sahada Nahir Besara ve genç Salim İyik’i değerlendireceğini dile getiren tecrübeli çalıştırıcı, sol bek Mehmet Erdem’den de yararlanabileceğini ifade etti.

Öte yandan cumartesi günü Boluspor ile deplasmanda karşılaşacak sarı-kırmızılı ekip, perşembe günü Bolu’ya giderek kampa gireceklerini açıkladı, “Bolu’da çok güzel tesisler var. Maça kadar çalışmalarımızı Bolu’da sürdüreceğiz” diye konuştu.