SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray UEFA Şampiyonlar Ligi C Grubu beşinci haftasında yarın karşılaşacağı İspanya temsilcisi Atletico Madrid ile yapacağı maç için bugün İstanbul’dan Madrid’e gitti. Galatasaray Kulübü Futbol Direktörü Cenk Ergün Atatürk Havalimanı’nda şunları söyledi:

“Madrid’de desteklemeye gelecek bütün taraftarlarımızdan maç sonuna kadar bizi desteklemelerini bekliyoruz. Bilindiği gibi Şampiyonlar Liginde UEFA kupalarında şu anda iki yıllık bekleme durumunda olan bir maç cezamız var. Bu nedenle taraftarımızın hareketi bunu belirliyecek. Bu nedenle onlardan sonuna kadar destek bekliyoruz. Döndükten sonra Kasımpaşa maçı ile beraber onlardan sonuna kadar desteği bekliyoruz. Takımımız her zaman şampiyon olabilecek bir güçtedir.”

THY’den kiralanan bir uçakla sabah saat 10.00’da Madrid’e giden Galatasaray bu akşam saat 17.45’de Antrenör Claudio Taffarel ile birlikte futbolcular Fernando Muslera ve Jose Rodriquez bir basın toplantısı yapacak. Saat 18.30’da da maçın oynanacağı Vicente Calderon Stadı’nda bir antreman yapacak. Maç, yarın saat 21.45’de yapılacak.