SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor’a bir darbe de Erman Kılıç’tan!

Uğur İnceman'ın alacaklarını ödemediği için ceza alan Antalyaspor, benzer bir sıkıntıyı Erman Kılıç ile de yaşamak üzere...

Güncellenme: 14:09, 24/11/2015
Antalyaspor’a bir darbe de Erman Kılıç’tan!

Antalyaspor, Uğur İnceman'ın alacaklarını ödemediği için transfer yasağı almasının yankısı devam ederken bir şokla daha karşı karşıya… Antalyaspor’da yıllık 1 milyon 600 bin lira garanti para kazanan 32 yaşındaki futbolcu Erman Kılıç, geçen sezondan kalan 570 bin liralık alacağını tahsil edemediği için icra yolunu kullanmaya hazırlanıyor.

Sezon başında lisansı çıkarılmayan ve futbol oynayamayan tecrübeli oyuncunun, Ocak ayına kadar alacağı miktarın da tam olarak 1 milyon 22 bin lirayı bulacağı ifade ediliyor. Antalyaspor'dan alacaklarından dolayı yasal yollara başvuran ve mahkemeyi de kazanan Erman Kılıç, kırmızı beyazlı kulübe haciz yollamaya hazırlanıyor.

Kırmızı-beyazlı kulübe karşı açtığı davayı kazanan tecrübeli futbolcunun, borcun 15 gün içerisinde ödenme sözü verildiği için beklemeye çekildiği öğrenildi. Erman Kılıç’ın avukatının, ortaya çıkan durumla ilgili olarak, “Elimizde balyozla bekliyoruz” ifadeleri kullandığı belirtilirken, tecrübeli oyuncunun elde ettiği hakla birlikte kırmızı-beyazlı kulübün herhangi bir maçından önce soyunma odasına haciz gönderebileceği vurgulandı.

ANTALYASPOR’DAN PARASINI ALMADAN AYRILMAYACAK

Devre arasına kadar Antalyaspor’dan 1 milyon 22 bin lira hak edecek olan 32 yaşındaki oyuncunun, alacaklarını tahsil etmeden kulüpten ayrılmaya da sıcak bakmadığı öğrenildi. Lisansı çıkmamasına rağmen Antalyaspor'dan yıllık 1 milyon 600 bin lira kazanan başarılı oyuncu, sözleşmesinde yer alan 2016-2017 sezonunda da takımda kalması halinde toplamda yaklaşık 3,5 milyon lirayı cebine koyacak.

İMZAYI ATTI KADRO DIŞI KALDI

Erman Kılıç ile Antalyaspor arasında sezon başında yaşananlarla ilgili ortaya atılan iddia ise oldukça dikkat çekti. Geçen sezondan kalan 570 bin liralık alacağını 2015 – 2016 sezonuna yaymak isteyen Başkan Gültekin Gencer’in isteğini kabul eden 32 yaşındaki futbolcu, daha sonra tam anlamıyla şok yaşadı. Kılıç’ın, alacaklarını 2015-2016 sezonuna aktarmasının hemen arkasından kendisinden kulüp bulması istendiği ve sonrasında da kadro dışı bırakıldığı gelen haberler arasında yer aldı.