SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Dursun Özbek’e sert eleştiri

Galatasaray'da Dursun Özbek'in başkan olmasında büyük pay sahibi olan Duygun Yarsuvat, Hamza Hamzaoğlu'nun kovulmasının ardından yönetime sert eleştirilerde bulundu.

Güncellenme: 09:40, 23/11/2015
Dursun Özbek’e sert eleştiri

Galatasaray’da Dursun Özbek’in başkan seçildiğinde açık şekilde destek veren Duygun Yarsuvat, Hamza Hamzaoğlu’nun görevden alınmasını doğru bulmadığını söyledi. Dursun Özbek ve yönetime tepki gösteren Yarsuvat, “Ben daha önce de söyledim. Dere geçerken at değiştirilmez. Belki de üç kupanın ezikliği içerisinde yapılmış ve alınmış bir karardır. İlk divan toplantısında bu konu hakkında daha sert konuşacağım” dedi.

DURSUN ÖZBEK KARARINI SAVUNDU

Gönderilmesinden sonra teknik direktör Hamzaoğlu ile konuştuğunu kaydeden Yarsuvat, “Bu karardan sonra Hamza’yla konuştum. İyiydi. Kimse gönderilmesi ile ilgili bir sebep söylemedi” açıklamasını yaptı.

Öte yandan Duygun Yarsuvat’ın Hamzaoğlu’nun görevden alınmasının ardından Dursun Özbek’i telefonla aradığı ve “Çıldırdın mı sen? Bu karar nereden çıktı” diye sorduğu öğrenildi. Özbek’in ise buna cevap olarak, “Hocam da olsa, 3 kupa da kazansa, taraftarıma ayar vermeye çalışırsa kapının önüne koyarım” dediği ileri sürüldü.

Fotomaç