SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor Antrenörü Yusuf Şimşek, “Osmanlıspor maçını kazanmamız gerekir. Uzun zamandır kazanamıyoruz” dedi. Eto’o’nun sık sık izin yapması konusundaki soruları ise Şimşek, “Babası ciddi hasta, istemese de izin vermeye devam edeceğim” diye yanıt verdi.

Galatasaray’la deplasmanda oynadığı maçın ardından 1 gün izin yapan Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor, Hasan Subaşı Tesisleri’nde Antrenör Yusuf Şimşek yönetiminde Osmanlıspor maçı hazırlıklarına başladı. Haftanın ilk antrenmanına izinli Eto’o katılmadı. Antrenmanda gazetecilerin sorularını yanıtlayan Antalyaspor Antrenörü Yusuf Şimşek, Galatasaray karşısında zor maç oynadıklarını belirtti. Futbolcularını maçı 90 dakika boyunca bırakmadığı ve puan kazanma hırsıyla oynadığı için tebrik eden Şimşek, Galatasaray’a fazla gol pozisyonu vermediklerini dile getirdi. Galatasaray maçını değerlendiren Şimşek, “Klasik duran toptan gol yeme hastalığımız bu maçta da devam etti” dedi.

“3-4 FARKLA KAZANABİLİRDİK”

Maç kadrosu hakkında kendisine yönelik eleştirilere tepki gösteren Şimşek, “İnsanlar yorum yapacaktır. Biz de biliyoruz sahaya nasıl çıkacağımızı, kimlerle oynayacağımızı. Biz bu arkadaşlarla çalışıyoruz” diye konuştu. “Galatasaray karşısında 1-1’den hemen gol yemeseydik maçı 3- 4 farkla kazanabilirdik” diyen Şimşek, “Çünkü Galatasaray üstümüze gelecekti ve biz de bundan yararlanacaktık. Alınmış 1 puan kötü bir puan değildir. Artık Galatasaray maçını geride bıraktık. Önümüzdeki maçlara bakacağız” dedi. Şimşek, iki takımın da gol attıktan kısa süre sonra gol yemesini ise konsantrasyon eksikliğine bağladı.

“HER MAÇA GALİBİYET HEDEFİYLE ÇIKIYORUZ”

Her maça galibiyet hedefiyle hazırlandıklarını kaydeden Şimşek, “Osmanlıspor maçı da bunlardan bir tanesi. Biz içerde ve dışarıda 3 puanı hedefliyoruz. Kazanılmış her puan bizim için önemlidir. Osmanlıspor maçını kazanmamız gerekir. Uzun zamandır kazanamıyoruz. Gerçekten kazanmamız gereken maçlardan bir tanesi” diye konuştu.

“ETO’O’NUN BABASI RAHATSIZ, İZİN VERİYORUM”

Eto’o’nun izinli olduğu için antrenmana katıldığını belirten Şimşek, babasının ciddi rahatsızlığı olduğu için sık sık izin verdiklerini kaydetti. Bu konudaki sorulara da açıklık getirmek istediğini belirten Yusuf Şimşek, “Eto’o’ya zaman zaman izin veriyorum. İstemediği zaman da veriyorum. Babasının ciddi rahatsızlığı var. Çok eleştiri geldiği için söylemem gerektiğini düşünüyorum. Bundan sonra da izin vermeye devam edeceğim” dedi.