SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Akhisar: “Bizi karıştırmak istiyorlar”

Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, Bruno'nun Bursaspor maçında attığı golden sonra yaptığı sevinç gösterisi hakkında gelen tepkileri yorumladı.

Güncellenme: 16:56, 23/11/2015
Akhisar: “Bizi karıştırmak istiyorlar”

Akhisar Belediyespor Başkanı Hüseyin Eryüksel, Bruno’nun Bursaspor maçında attığı golden sonra yaptığı sevinç gösterisinin teknik direktör Cihat Arslan’a tepki olarak değerlendirilmesini, kulübü karıştırmaya yönelik bir davranış olarak niteledi.

Bruno’nun olaydan sonra yazılı bir açıklama yaparak böyle bir niyet taşımadığını dile getirmesine rağmen bazı çevrelerin konuyu gündemde tutarak kulübe zarar vermeye çalıştığını söyleyen Başkan Eryüksel, “Hiçbir güç, Akhisar’daki aile ortamını bozamayacak” dedi. 2012’de Orduspor’dan kiralayıp 2013’te bonservisini aldıkları Bruno için, “Bizim evladımız gibi” ifadesini kullanan Başkan Eryüksel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bruno olayı kapanmıştır. Ancak takımımızın elde ettiği başarılar, anlaşılan bazı çevreleri rahatsız ediyor. (Kasaba takımı, en ucuz kadro) gibi ifadelerle Akhisar Belediyesporu küçümsemeye çalışanlar var. Biz yönetimi, teknik heyeti, futbolcuları, çalışanları ve taraftarları ile büyük bir aileyiz. Bu yapıyı da korumaya kararlıyız.”

Bu ararda hafta sonunda deplasmanda Beşiktaş’la karşılaşacak yeşil siyahlı ekipte çalışmalar başladı.