SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Basketbol Ligi’nde Akın Çorap Yeşilgiresun Belediyesi, deplasmanda Torku Konyaspor’u 81-76 mağlup etti.

Karşılaşmanın ilk periyodu konuk takım Yeşil Giresun Belediyespor’un baskısıyla başladı. Hosley, Perkins ve Jackson’un art arda bulduğu sayılarla ev sahibi Torku Konyaspor ile arasında 7 sayı fark açtı. Torku Konyaspor ise Tucker, Plisnic ve Pastal ile karşılık verdi. İlk periyodun son dakikalarında pota altında etkinliğini sürdüren konuk ekip periyodu 17-9 önde tamamladı.

İkinci periyoda iki takımda hücumda etkinliğini arttırarak başladı. Yeşil Giresun Belediye, Crocker Hosley ve Jackson ile basketler bulurken, ev sahibi Torku Konyaspor Plisnic, Brazelton ve Tucker’in üçlükleriyle aradaki farkı kapatmaya çalıştı. Mücadelenin 16’ıncı dakikası 23-22 konuk ekibin üstünlüğüyle geçti. Konuk ekip pota altında etkinliğini sürdürürken Perkins, Jackson ve Hosley ile bulduğu sayılarla soyunma odasına 37-31 önde girdi.

Üçüncü periyoda hızlı başlayan taraf Yeşilgiresun Belediye oldu. Bradley ve Jackson ile art arda bulduğu üçlüklerle aradaki farkı 45-32’ye çıkardı. Torku Konyaspor Tucker’ın serbest atışları, Williams ve Bremer’in üçlük atışlarıyla skoru 45-47’ye taşıdı. Etkinliğini sürdüren ev sahibi, Jefferson’un serbest atışlarıyla bitime 2 daikka kala 50-49 öne geçti. Torku Konyaspor Brazelton ve Bremer ile bulduğu sayılarla üçüncü periyodu 55-53 önde tamamladı.

Karşılaşmanın son periyodunda Torku Konyaspor, top kayıplarıyla başladı. Konuk ekip oyuncularının pota altında etkinliği devam etti. Yeşilgiresun Belediye Perkins, Jackson ve Hosley ile sayılar buldu. Karşılaşmada son 6 dakikaya konuk ekip, 66-55 önde girdi. Ev sahibi boyalı alanda Brazelton, Bremer ve Tucker ile etkili olmaya çalışsa da Yeşil Giresun Belediyespor Perkins, Hosley ve Jackson’un bulduğu basketlerle 81-76 yendi.

SALON: Selçuklu Belediyesi

HAKEMLER: Fatih Arslanoğlu, Alper Altuğ Köselerli, Ali Şakacı

TORKU KONYASPOR: Bremer 8, Plisnic 6, Pastal 2, Tucker 25, Williams 6, Brazelton 19, Jefferson 10,

AKIN ÇORAP YEŞİLGİRESUN BELEDİYE: Perkins 19, Jackson 26, Dulkys 2, Bradley 6, Crocker 17, Mutlu 2, Hosley 9

1.PERİYOT: 9-17

İLK YARI: 31-37

3.PERİYOT: 55-53

5 FAULLER: 37.09 Bradley, 39.43 Jackson (Akın Çorap Yeşil Giresun Belediyespor)