SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Selim Arda Üçer: “Şu anda arayışlar devam ediyor”

Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Selim Arda Üçer, maç sonrası yeni teknik direktör ve taraftarların istifa çağrısı hakkında açıklamalarda bulundu.

Güncellenme: 00:17, 22/11/2015
Selim Arda Üçer: “Şu anda arayışlar devam ediyor”

Süper Lig Hasan Doğan Sezonu’nun 12. haftasında Galatasaray, Antalyaspor ile 3 – 3 berabere kaldı. Karşılaşmanın ardından sarı kırmızılı yönetici Selim Arda Üçer, açıklamalarda bulundu. “Uzun yıllar futbol camiasının içinde olan insanların bile bir kez başına gelebilecek bir şey iki haftadır bizim başımıza geliyor” diyen Üçer, şöyle konuştu:

“Burada çok futbol aklıyla rasyonel bir değerlendirme yapıp yapmak zorlaşıyor bizim açımızdan. Muhakkak ki değerlendirilmesi gereken bir süreç. Biz de gerekli değerlendirmeleri yapıyor olacağız. Bu süreçte Galatasaray her zaman büyüklüğünü gösterip ayağa kalkmayı başarmıştır. Yine sezon sonunda şampiyon olacağımıza bizim inancımız tam. Zor bir dönemden geçtiğimizin farkındayız. Buna göre de değerlendirmeleri yapıyoruz.”

Hamza Hamzaoğlu’nun gönderilmesi hakkında sorulan sorulara sarı kırmızılı yönetici, “Geçmiş dönemde alınmış bir kararı şu anda değerlendirmenin yeri ve zamanı değil. Karar alındı ve uygulandı. Her iki taraf için hayırlı olmasını diliyorum. Yeni teknik direktör arayışlarımız alternatifler üzerinden devam ediyor” diye cevap verdi.

Yeni teknik adamın Atletico Madrid maçına yetişip yetişemeyeceğinin sorulması üzerine ise Selim Arda Üçer, şu cevabı verdi: “Şu anda arayışlar devam ediyor. O yüzden süreçle ve detaylar ile ilgili beklenti oluşturmamak adına netleşmeden bir şey söylemek doğru olmaz.”

Mustafa Denizli için ise Üçer, “İsimler ile ilgili yorum yapmam doğru değil. Her söylediğimiz isim muhakkak ki bir beklenti oluşturuyor olacak. Netleştiği zaman zaten herhangi bir deklare etmeden sizlere bildiriyor olacağız” dedi.

Taraftarların yönetimi istifaya davet ettiğini hatırlatılması üzerine Üçer, “Bu sonuçlarda taraftarların tepki göstermesi normal. Bu durumdan bizde memnun değiliz. Taraftarın da memnun olmasını beklemek hakkımız değil. Taraftarı empati yaparak anlıyor olmamız lazım. Her şeyden önce biz de zaten taraftarız. O duyguları bizim de olgunlukla karşılıyor olmamız gerekiyor” diye konuştu.

Bir basın mensubunun, “Bazı yöneticiler ‘Bizim için de sürpriz oldu bu karar’ dediler. Alınan karar yönetimin ortak kararı ile alınan bir karar değil miydi?” şeklindeki sorusuna Üçer, “Bunu söyleyen yöneticilere soruyor olmanız lazım. Ben alınmış bir kararı değerlendirmek için doğru bir zaman değil. Karar alındı ve uygulandı. Bugün önümüze bakmamız lazım.” diye yanıt verdi.