SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, bu maçın öncesinde özellikle defans bölgesindeki 3 oyuncunun eksikliğinin tedirginliğini yaşadıklarını belirterek, 3 puan alarak rakiplerinin üzerine çıktıkları iin mutlu olduklarını söyledi.

Çaykur Rizespor’un deplasmanda Osmanlıspor’u 1-0 mağlup ettiği Süper Lig’in 12. hafta karşılaşması sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, “3 puan alarak rakibimizin üzerine çıktık” dedi.

Öncelikle ilk 45 dakikayı değerlendiren Karaman, ”Kendi takımım adına çok fazla bir şey yapamadık. Mücadele ettik demekte biraz eksik olur. Etkili mücadele edemedik. Mücadele etmek başka etkili mücadele etmek başka. Böyle bir 45 dakika oynadık.” diyerek, şöyle konuştu:

“Maçtan önce özellikle defans bölgesinde 3 oyuncunun eksikliği bizim için tedirginlik oluşturdu. Maça başlarken nasıl olacak, acaba orta saha bütünlüğünü sağlayacak mıyız diye düşünüyorduk. Orta sahada 90 dakika boyunca Ertuğrul, Koray ikilisi ve Murat ve Orhan başarılı bir maç çıkardı diyebiliriz. 2. yarı bizim adımıza biraz satranç gibi oldu. Girenler çıkanlar oldu. 1-0'dan sonra 2-3 tane net pozisyon var. Orada ikinci golü bulup daha rahat nefeslenmemiz gerekir. Daha rahat bir oyun ortaya koymamız gerekirdi.

5 dakika uzatmanın neticesinden böyle bir 90 dakika oynadık. 14 puanlı iki takımın maçıydı. Rakibimiz Osmanlıspor'un üzerine çıktık. 3 puan alarak biraz arayı açtık. Artık önümüzdeki hafta oynayacağımız çok önemli bir maç var. Gerçi tüm maçlar önemli. Bu maçın, hatta Galatasaray maçı performansının üzerine çıkmamız gereken bir Konyaspor maçı var. Ahmet Başkan'a da teşekkür ediyorum, geldi bizi tebrik etti. Onlara da başarılar diliyorum.”