SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bu savunmayla zor

22 Kasım 2015

ANTALYASPOR karşısında geçici olarak takımın başında çıkan Taffarel, Hamza Hamzaoğlu'na en çok eleştiri gelmesine sebep olan futbolcularda değişikliğe gitti. Sabri Sarıoğlu ve Bilal Kısa yedek soyundurulurken, bu sezon savunmada yaptığı hatalarla dikkat çeken Aurelien Chedjou kulübenin yolunu tuttu. Umut Bulut da cezası nedeniyle forma giyemeyince taraftarların istediği şekilde bir takım çıktı sahaya.

Sarı-kırmızılı ekip maça hızlı başlayınca biraz şansın da yardımıyla hemen oyunun başında golü buldu. Ardından Galatasaray'ın hızı yavaşlamaya, oyunun da temposu düşmeye başladı. Antalyaspor 2. yarıyla birlikte yüklendikçe savunma bocalamaya başladı, Zaaflar ortaya çıktı. Her türlü sonuç olabilirdi, müthiş heyecana sahne olan maç berabere bitti.

Jose Rodriguez'i artık savunma yapacak oyuncu olarak düşünmemek lazım. O meziyetleri yok. Çok fazla top kaptırdı. Hücuma dönük daha olumlu işler yapıyor. Podolski'nin ise daha ortada, forvet pozisyonunda değerlendirilmesi şart. Alman yıldızın bu sezon attığı 7 golün 4'ü Galatasaray yenikken, 3'ü maç berabereyken geldi. Attığı gol sayısından daha önemli bir veri. Onun ceza sahasındaki tek vuruş becerisi bizim ligimizin standartlarının üzerinde.

Galatasaray'ın herşeye rağmen hücumda çok kaliteli oyuncuları var. Fakat savunmadaki sorunlar yeni teknik direktörün kadro içindeki hamleleriyle çözülebileceği gibi değil. Hem geri dörtlüye hem de defansif ortasaha mevkiine mutlak şekilde transfer gerekiyor. Muslera gibi dünya yıldızı seviyesinde kaleciye sahip bir takımın bu kadar gol yemesi normal değil.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek