SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mustafa Denizli Galatasaray’a ‘evet' dedi, taraftar şampiyonluk şarkıları söylemeye başladı. Sarı-kırmızılılar ile küçük detaylar dışında her konuda anlaşan 66 yaşındaki Mustafa Denizli 23 yıl aradan sonra Galatasaray'a geri dönüyor.

Bugünkü Antalyamaçı öncesi takımın konsantrasyonunu bozmak istemeyen yönetim, resmi açıklamayı yarın yapmayı planlıyor. Mustafa Denizli'nin ilk idmanına pazartesi günü çıktıktan sonra Atletico Madrid deplasmanına gideceği ve Vicente Calderon'da Galatasaray teknik direktörü unvanıyla sahada olacağı bildirildi.

MUSTAFA DENİZLİ TEK PATRON OLACAK

Resmi imzalar atılmadan önce kolları sıvayan Mustafa Denizli kadro incelemesi ve maçların üzerinde çalışmalara hız verdi. Bir süredir televizyon yorumculuğu yaptığı için Galatasaray’ın durumuna hakim olan deneyimli teknik adamın Antalyaspor maçını evinden takip edeceği kaydedildi.

Mustafa Denizli'nin yardımcıları konusunda da Emre Aşık ve Ergün Penbe'nin isimleri geçiyor. Sahanın tek patronu olmak isteyen Mustafa Denizli, futbol direktörlüğü birimini istemediğini de yönetime bildirdi. Böylece Cenk Ergün de bu görevden alınıp, idari menajerliğe geri dönecek.