SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Hikmet Karaman’ın hedefi 3 puan

Sahasında Osmanlıspor ile karşılaşacak olan Çaykur Rizespor'da teknik direktör Hikmet Karaman, mücadeleden mutlak üç puanla ayrılmak istiyor.

Güncellenme: 13:43, 21/11/2015
Hikmet Karaman’ın hedefi 3 puan

Spor Toto Süper Lig ekibi Çaykur Rizespor teknik direktörü Hikmet Karaman, sahalarında kaybettikleri iki maçtan birini Galatasaray’ı yenerek telafi ettiklerini belirterek, Osmanlıspor galibiyeti ile ikinci telafiyi de yapmayı hedeflediklerini söyledi. Milli maçlar nedeniyle lige verilen arada eksik oyuncularına rağmen iyi bir hazırlık dönemi geçirdiklerini ifade eden Hikmet Karaman, Galatasaray karşısında aldıkları tarihi başarının devam etmesi için Osmanlıspor’u da yenmek istediklerini söyledi.

Maç ile ilgili düşüncelerini açıklayan Hikmet Karaman, şunları söyledi:

“Bu sezon sahamızda beklemediğimiz iki maç kaybettik. Galatasaray karşısında elde ettiğimiz galibiyetle sahamızdaki bir mağlubiyeti telafi ettik. İç sahadaki mağlubiyetlerin diğerinin telafisi için deplasmanda bir maç kazanmamız lazım. Osmanlıspor iyi bir ekip. Rakibin iyi oyunculardan kurulu olduğunu biliyoruz ama bizde iyi durumdayız. Sonucu sahadaki oyuncular belirleyecek. Ligin ortalarında kendimize sağlam bir yer edinmek ve geleceğe sağlam bakmak istiyoruz. Bunun için Osmanlıspor karşısında galibiyet önemli. İstediğimiz sonucu alarak Rize’ye dönmeyi amaçlıyoruz.”

HİKMET KARAMAN İKİ İSİMDEN FAYDALANAMAYACAK

Milli maçlar nedeniyle ülkelerinin milli takımlarında bulunan Kweuke, Viera, Dhrugam İsmael Osmanlıspor maçı öncesi takıma dahil oldu.

Çaykur Rizespor’da sakatlığı süren Sylvestre ile kart cezalısı Oboabona bu maçta forma giyemeyecek.