SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin İdman Yurdu Kulüp Başkanı Ali Kahramanlı, kulüpten alacağı bulunan futbolcuların idman boykotuna sert tepki gösterdi, “Antrenmana çıkmamakla bunlar çözülmez. Futbolcuların antrenmana çıkmayarak tehdit ve şantaj yapmaları doğru değil” dedi. Mersin İdman Yurdu yönetiminin para bularak ödeme yapacağını belirten Kahramanlı, bu konuda şunları söyledi.

“Her halükarda bu para bulunacak. Burada futbolcularımıza da çok iş düşüyor. Ödeme günü bir iki gün gecikmiş olabilir. Sadece biz de değil, Mersin İdman Yurdu gibi ödeyemeyen kulüpler var. Bugün burada her şey bitmiş değil. Hep birlikte bu sıkıntıyı çözmek istiyoruz. Futbolcular bir antrenmana çıkmazsa bu işler çözülmez. Bir antrenmana çıkmazsın, 2 antrenmana çıkmazsın bir şey değişmez. Futbolcu antrenmana çıkıp Fenerbahçe maçına güçlü bir şekilde çıksalardı, bu şehirde bak çocuklar işini yapıyor, biz de çıkalım bu futbolcular için ne gerekiyorsa yapalım, derdi.”

“NE SÖZ VERDİYSEM YAPTIM”

Futbolcularına verdiği her sözü yerine getirdiğini ifade eden Kahramanlı, şöyle devam etti:

“Ne söz verdiysem harfi harfine yapmışım, bu hafta yetişmeyebilir. Tabi ki hoca futbolcularını savunacak. Ama burada birlik beraberlik içinde bu işin çözülmesi lazım. Ama birileri ben antrenmana çıkmıyorum para gelsin derse bu zihniyet ortadan kalması lazım. Çıkacaklar oynayacaklar. Burada sadece yönetim mi hatalı? Futbolcunun burada hatası yokmu? 3-5 maç alsalardı bunlar olmayacaktı.”