SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Efsane dönüyor

Galatasaray’ın yeni teknik patronu Mustafa Denizli oluyor. Sarı-kırmızılı kulübün tarihine, adını altın harflerle yazdıran efsane hoca, 23 yıl sonra yuvaya dönüyor.

Güncellenme: 10:30, 20/11/2015
Efsane dönüyor

Hamza Hamzaoğlu ile yollarını ayıran Galatasaray, Türk futbolunun efsane isimlerinden Mustafa Denizli ile el sıkıştı. Dün gece yapılan görüşmenin olumlu sonuçlandığı ve imzaların an meselesi olduğu belirtildi.

Futbolculuk kariyerini sarı-kırmızılı ekipte noktalayan Denizli, hocalığa da Galatasaray'da adım atmıştı. Derwall'in yardımcılığı sonrası tek başına göreve gelmiş ve büyük başarılar kazanmıştı.

Denizli yönetimindeki Aslan, 1988-89 sezonunda Şampiyon Kulüpler Kupası'nda yarı final oynayarak tüm dünyaya adını ezberletti. 1990-92 sezonlarında da Florya'da görevde olan Denizli, 23 yıl sonra yuvasına dönüyor. Efsane teknik adamın yardımcılığını Emre Aşık'ın yapacağı belirtildi. Denizli'nin Antalyaspor maçı sonrası işbaşı yapması bekleniyor.

MUSTAFA DENİZLİ İLE ANLAŞMA SAĞLANDI

Başkan Dursun Özbek'in bizzat konuştuğu Mustafa Denizli ile prensip anlaşmasına varılırken, işin sadece resmi imzaların atılmasına kaldığı öğrenildi. Sözleşmenin de en kısa zamanda imzalanması ve kamuoyuna bildirilmesi bekleniyor.

Denizli böylece sarı-kırmızılı takımın son 4 sezonundaki 4. teknik adam olacak. Yarın oynanacak Antalya maçında ise yıllarca takımla birlikte görev yapan ve zaman zaman teknik direktörlük koltuğuna da geçmek zorunda kalan Taffarel'in sahaya çıkacağı öğrenildi…

EFSANE İSİM İLK TEKLİFİ REDDETMİŞ

Galatasaray’ın Mustafa Denizli ile ilk kez bir araya gelmediği ortaya çıktı. Yönetimin, Çaykur Rize maçında 2 dakikada yenilen 2 golle gelen mağlubiyet sonrası Hamza Hamzaoğlu ile yolları ayırma kararı aldığı, ardından da yeni teknik direktör arayışlarına girdiği ortaya çıktı. Rize mağlubiyeti sonrasında kendisine gelen teklifi geri çeviren efsane hoca, “Galatasaray'ın başında bir teknik direktör bulunuyor. O görevdeyken, benim bir yorum yapmam etik olmaz” yanıtını verdi.

Başkan Özbek ve yönetimi, Hamzaoğlu ile yolları ayırdıktan sonra ise Denizli'nin kapısını bir kez daha aşındırdı ve bu kez “Evet” yanıtını aldı.

 

Yayınlanma Tarihi:07:32,