SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Antalyaspor’a transfer yasağı iddiası

Sezon başında Samuel Eto’o'yu transfer ederek büyük sükse yapan, ara dönemde de Pirlo ve Ronaldinho’yu getirmek isteyen Antalyaspor, kötü haber geldi. Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF), kırmızı beyazlı takımda 4 sezon forma giyen, ancak daha sonra ayrılan Uğur İnceman'ın, alacaklarına karşın açtığı mahkemeyi kazanması üzerine kırmısı beyazlı ekibe transfer yasağı getirdiği iddia edildi. 

Güncellenme: 15:26, 20/11/2015
Antalyaspor’a transfer yasağı iddiası

Kırmızı beyazlı takımda iki yıl öncesine kadar kaptanlık yapan Konyaspor oyuncusu Uğur İnceman, Antalyaspor'dan alacaklarına karşın açtığı davayı kazandı. İnceman, Antalyaspor'dan alacağı olan 396 bin lira için yüzde 50 indirim yapılıp ödenmesini talep etmesine karşın Başkan Gültekin Gencer'in bu teklifi reddettiği öğrenildi. Teklifin reddedilmesi üzerine Antalyaspor'da bir dönem takım kaptanlığı da yapan İnceman konuyu yargıya taşıdı.

TRANSFER YASAĞI İDDİASI

Mahkeme, geçen bu sürecin ardından Uğur İnceman'ı haklı bularak Antalyaspor'u borç, icra, avukat masrafları ve alacakların faiziyle yaklaşık 600 bin lira ödemeye mahkûm etti. Kulübe, İnceman'ın alacaklarından dolayı icra geleceği ve bazı banka hesaplarına da bloke koyulduğu iddia edildi. Ayrıca TFF'nin bu yüzden Antalyaspor'a transfer yasağı da getirdiği iddialar arasında.

Öte yandan Antalyaspor Başkanı Gültekin Gencer, yaptığı basın toplantısında Ronaldinho ve Andrea Pirlo transferleri son noktasında her konuda anlaşıldığını, ocak ayından itibaren gelmemeleri için hiçbir neden kalmadığını tek sorunun maddi kaynak olduğunu söylemişti. Gencer, transferin gerçekleşmesi için ise EXPO 2016’dan ve devlet yetkililerinden 5 milyon Euro destek beklediklerini belirtmişti.