SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ve Fatih Terim devrede…

Türkiye-Yunanistan maçında bazı taraftarların Yunanistan milli marşını protesto etmesi ve Paris'teki terör saldırılarında ölenlerin anısına yapılan saygı duruşunu ıslıklaması Fatih Terim'den büyük tepki gördü.

Güncellenme: 18:04, 19/11/2015
Ve Fatih Terim devrede…

TFF yetkilileri ile konuyu görüşüp önemli kararlar alan Terim, halkı doğru yönlendirme adına milli futbolcularla kamu spotu reklam filmi çekecek.

1- DOSTLUK MAÇI YAPTIĞIMIZ YUNANİSTAN'IN ULUSAL MARŞI ISLIKLANDI… 2- FRANSA'DAKİ TERÖR KURBANLARI İÇİN YAPILAN SAYGI DURUŞU BİR KEZ DAHA BOZULDU… 3- BiR DAKiKALIK SAYGI DURUŞU ISLIKLAR VE PROTESTOLARLA GÖLGELENDİ…

PROTESTOLARA en sert tepkiyi veren isimlerin başında kuşkusuz Fatih Terim geliyordu.

“Ne oluyor bize? Kendimize istemediğimiz bir şeyi başkasına yapmayın. Ölmüş insanlara saygı duruşu yapıyoruz. 1 dakika sabredemiyor muyuz? İstiklal marşı bu.. Lütfen” diyerek tepkisini gösteren Türkiye Futbol Direktörü Terim, bununla da yetinmedi. Hemen federasyon yetkilileri ile bir araya geldi. “Türkiye'nin imajının Avrupa'da düzeltilmesi adına harekete geçmeliyiz” diyen Fatih Terim ve federasyon yetkilileri şu önlemleri almaya karar verdiler:

SAYGI DURUŞU VE ULUSAL MARŞLARA DİKKAT ÇEKİLECEK

1-) Her maç öncesi düzenlenecek basın toplantılarında Milli Takımlar Direktörü Fatih Terim, ‘saygı duruşu ve ulusal marşlara saygı' konusuna dikkat çekecek. 2-) Bu konuda broşürler basılacak, maç öncesi tribünlere dağıtılacak ve anonslarla bu kampanya desteklenecek. 3-) Fatih Terim ve oyuncuların yer aldığı kamu spotu reklam filmleri çekilecek ve halka açık alanlar ile TV kanallarında gösterilecek.

Kısa vadede alınacak önlemler bu şekilde. Ancak bir de işin eğitim yanı var. TFF bu konuda okullarla iş birliğini de gündeme getirecek.

BU TEPKİ NİÇİN, KİME?

FRANSA 2016'ya doğrudan katılan gurur duyduğumuz bir milli takım var. Dünyanın tanıdığı ve saygı duyduğu bir teknik adamımız.. Barcelona'da forma giyen yıldızımız.. Mutlu olmak, eğlenmek için daha ne ister insan?.. Ama olmuyor… Maalesef olmuyor. Adı dostluk olan maçta Yunanistan Milli Marşı ıslıklanıyor.. Paris'te terör saldırısında hayatını kaybedenler için saygı duruşu sabote ediliyor. Bu ülkenin gururu Arda Turan'ın, Mehmet Topal'ın, Olcay Şahan'ın, Fatih Terim'in çabaları sonuçsuz kalıyor. Size o utanç gecesini, o geceden arta kalanları, dünyanın bu olaya nasıl baktığını, ve bundan sonra nasıl önlemler alınacağını yazacağım. Bir daha olmaması dileğiyle..

Hürriyet

Yayınlanma Tarihi:18:03,