SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Mersin’de Fenerbahçe maçı öncesi kriz!

Mersin İdmanyurdu Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, takım içindeki ekonomik durumun üst noktaya çıktığını bu nedenle oyuncuları müsabakaya hazırlamakta zorlandıklarını belirtti. Korkmaz, şartlar ne olursa olsun oyunculara verilen vaatlerin yerine getirilmesi gerektiğini kaydetti.

Güncellenme: 16:49, 19/11/2015
Mersin’de Fenerbahçe maçı öncesi kriz!

Süper Lig’in 12. haftasında Fenerbahçe ile zorlu bir 90 dakikaya çıkacak olan Mersin İdmanyurdu'nda önemli maç öncesi ekonomik kriz yeniden baş gösterdi. Futbolcular yönetimle maaşların ve maç başı alacaklarının ödenmesi konusunda anlaşamayınca kriz baş gösterdi.

Konuyla ilgili Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde (MGC) basın toplantısı düzenleyen Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, ekonomik sorunlar nedeniyle takımı Fenerbahçe maçına hazırlamakta sıkıntı yaşadığını söyledi. Hafta arası annesini kaybeden Genç Hoca, “Hafta arası kaybettiğimin annemin vefatı dolayısıyla cenazeye gelen, bana ulaşarak taziyelerini sunan ve yakınlarım üzerinden taziye dileklerini ileten herkese çok teşekkür ederim. Hepsinden Allah razı olsun.” dedi.

“EKONOMİK SIKINTI ÜST NOKTAYA ÇIKTI”

Göreve başladığı günden bu güne kadar geçen sürede takımın mücadele, takım oyunu, takım performansı ve pozisyon anlamında çok iyi bir yol aldıklarını kaydeden Korkmaz, “Ancak bu hafta Fenerbahçe gibi çok önemli bir müsabakaya hazırlanırken dış etkenlerle uğraşmak zorunda kalıyoruz. Takımı fiziksel ve taktiksel olarak hazır hale getirmemize rağmen geldiğimiz günden itibaren takımın içindeki ekonomik problemler bugün itibariyle üst noktaya çıkmıştır ve bundan dolayı oyuncularımızı mental olarak müsabakaya hazırlamakta zorlanıyoruz.” diye konuştu.

Başkan Ali Kahramanlı’nın sürekli olarak bu yolda yalnız kaldığını ve kimseden destek görmediğini bildiklerini anlatan Korkmaz, “Ama şartlar ne olursa olsun oyunculara verilen vaatlerin yerine getirilmesi gerekmektedir. Bu dakikadan itibaren oyuncularımın izleyeceği yolu biz de sizler gibi takip edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Açıklamalarının ardından basın mensuplarından soru almayan Korkmaz, toplantı salonundan gergin ayrıldı.