SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da 23 Mayıs’ta yapılan Genel Kurul’da başkan seçilen Dursun Özbek ve yönetimi, gelen şampiyonluğun ardından mazbatalarını 10 Haziran’da Florya Metin Oktay Tesisleri’nde almıştı. Törene TT Arena’daki şampiyonluk kutlamalarında sahneye çağrılmamaları krize neden olan Ali Dürüst ve Abdurrahim Albayrak özel olarak davet edilmişti. Sportif A.Ş’deki görevlerinden istifa eden Albayrak ve Dürüst, yanlarına teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nu alarak Divan Kurulu üyelerinin arasına değil, törenin yapıldığı salonun benchine oturmuşlardı.

Divan Başkanı İrfan Aktar, Dürüst, Albayrak ve Hamzaoğlu’nu başarılarından dolayı plaket ile ödüllendirilmişti. O dönem iki kupalı, daha sonra Süper Kupa’yı da alarak üç kupanın kazanılmasında önemli rol oynayan Hamza Hamzaoğlu’nun görevine, mazbata töreninin üzerinden 5 ay sonra Dursun Özbek tarafından son verildi. Hamza Hamzaoğlu, törenin ardından basın mensuplarına Başkan Özbek ile görüşmelerinin 5 dakika bile sürmediğini, 3 yıllık yeni sözleşme imzalayacaklarını söylemişti.

5 dakikada üzerine anlaşılan 3 yıllık sözleşme, dün yine tıpkı 5 ay önceki gibi 5 dakikada yönetim tarafından feshedildi.

O SALONDA MAZBATASINI ALAN CÜNEYT TANMAN DA İSTİFA ETTİ

Galatasaray’ın efsane kaptanı Cüneyt Tanman, Dursun Özbek yönetiminde futbol şube sorumlusu olarak göreve başlamıştı. Ancak Başkan Dursun Özbek ve kardeşi Mehmet Özbek ile yaşadığı sorunlar sonrasında futbol şubesindeki görevinden istifa eden Tanman, daha sonra yönetim kurulundan da istifa ederek yeni Galatasaray yönetiminin yaşadığı şok iki ayrılığın ilki olmuştu.