SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray’da kriz gecesinin ayrıntıları!

Hamzaoğlu'nun, "Onun kadar çalışan futbolcum yok" ifadesini kullanması bazı oyuncuları rahatsız etti. Bu isimler durumu yönetime ileterek "Bize güvenmeyen bir hocayla nasıl başarılı oluruz" diye serzenişte bulundu...

Güncellenme: 07:15, 19/11/2015
Galatasaray’da kriz gecesinin ayrıntıları!

VARAN 1

Hamza Hamzaoğlu’nun ayrılığıyla ilgili iddialar ortaya atıldı. Bu iddiaların en güçlüsü, genç hocanın içeriden yıkıldığı yönünde. Sezon başından beri Burak Yılmaz ile yıldızı barışmayan, bazı futbolcularla sorunlar yaşayan Hamzaoğlu'nun önceki günkü basın toplantısında umut Bulut'la ilgili yaptığı açıklamalar bardağı taşırdı.

HOCA BİZE GÜVENMİYOR!

“Umut kadar çalışkan oyuncum yok” ifadesi, başta Burak olmak üzere tüm futbolcuları rahatsız etti. Durumu yöneticilerle paylaşan futbolcular, “Hoca bize güvenmiyor. Bizi beğenmiyor. Bizden nasıl başarılı olmamızı beklersiniz?” şeklinde serzenişte bulundu. Yönetim de düğmeye basıp hocanın biletini kesti.

VARAN 2

KULÜPTE HESAP SORDU

Ortaya atılan ikinci iddia ise yönetim cephesiyle ilgili ve yine başrolde Hamza Hamzaoğlu'nun Umut'la ilgili sözleri yatıyor. İddiaya göre, genç hocanın, “Umut Bulut'un sözleşmesi otomatikman uzamasa da ben uzatırdım” sözleri, Başkan Dursun Özbek'i çileden çıkardı. Özbek, Hamzaoğlu'nu kulübe çağırıp bunun hesabını sordu.

BAŞKAN'A SERT YANIT

Başkan, “Sen nasıl oluyor da kendi kendine futbolcunun sözleşmesini uzatıyorsun” diye çıkıştı. Hamzaoğlu da “Madem ben takımın teknik patronuyum, oyuncumun sözleşmesinin uzatılmasına da karar verebilirim” yanıtını verdi. Gergin başlayan görüşme tartışmaya dönüşünce, Özbek, Hamzaoğlu ile yolları ayırma kararı aldı.

VARAN 3

Hamza Hamzaoğlu'nun Galatasaray'daki sonunu hazırlayan bir diğer nedenin de Podolski ve Melo ile ilgili düşünceleri olduğu belirtiliyor. Başarılı hocanın ısrarla Melo'nun satılması yönünde rapor verdiği, Brezilyalı ön liberonun Inter'e transferi sonrasında “Kulübün mali durumu ortada bu yüzden Melo'yu gönderdik” şeklindeki açıklamaları da yönetimde tepki çekti. Ayrıca Hamzaoğlu'nun önceleri Podolski transferine karşı çıktığı, ancak Alman yıldızın golleri sonrasında da “Bizim transfer listemizde olan bir oyuncuydu” demesinin Başkan Dursun Özbek'i kızdırdığı iddialar arasında.

AMKSPOR

Yayınlanma Tarihi:07:12,