SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

“Galatasaray ile anılmak güzel”

Hamza Hamzaoğlu'nun takımın geçtiği dönemlerde adı Galatasaray ile anılan Hikmet Karaman, Hamzaoğlu'nun görevden ayrılmasını değerlendirdi.

Güncellenme: 16:24, 19/11/2015
“Galatasaray ile anılmak güzel”

Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Hikmet Karaman, Galatasaray teknik direktörlüğü için adının gündeme gelmesini ‘sevindirici’ olarak nitelendirdi.

Mehmet Cengiz Tesislerin’de Osmanlıspor maçının hazırlıklarını sürdüren Çaykur Rizespor’da teknik direktör Hikmet Karaman, antrenman öncesi soruları yanıtladı. Osmanlıspor ile zorlu bir maça çıkacaklarını ifade eden Karaman, “Rakibimiz atağa çıktıklarında ve ölü toplarda etkili olan oyunculardan kurulu bir ekip. Milli maç arası bizim için faydalı oldu. İyi hazırlandık. Sahamızda kaybettiğimiz iki maçın birinin telafisini Galatasaray maçı ile yaptık. Diğerini de Osmanlıspor’u yenerek yapmak istiyoruz. Böyle bir galibiyete ihtiyacımız var. Ligde ortalarda kendimize yer edinmek amacındayız” dedi.

HAMZA HAMZAOĞLU’NUN İSTİFASI

Bir gazeteci, Çaykur Rizespor’un teknik direktörü olduğu 2003 yılında Galatasaray’la oynanan ve 5-0 kazandıkları maçtan sonra teknik direktör Fatih Terim’in istifa ettiğini hatırlatan bir gazetecinin geçen hafta oynanan ve 4-3 kazanılan Galatasaray maçı ardından bu kez teknik direktör Hamza Hamzaoğlu’nun görevden alındığını hatırlattı. Karaman, bunun üzerine Hamza Hamzaoğlu’nun geçen yıl Galatasaray’a 3 kupa kazandırdığını hatırlatarak şunları söyledi:

Böyle olaylar futbolda var. Hamza hocaya kişilik olarak bir şey söylemek ayıp olur. Galatasaray yönetimi ile kendileri arasındaki bir olay. Geçen yıl bir futbolcu arkadaşımızın ayağı kesilmişti. Kendi aramızda, ‘Para toplayalım, protez ayak alalım’ dedik. Yardımı ilk yapan kişi Hamza Hamzaoğlu oldu. Kişilikli bir adamdır. Ama futbolda oluyor böyle şeyler. Görüş ayrılıkları oluyor. Keşke olmasa. Bizim maç sonucuna denk getirmek şık olmaz. Yönetici arkadaşlarımıza saygımız sonsuz ama zaman zaman çatışıyoruz. Nihayetinde yöneticiler yönetiyor ve işimize son veriyor.

“TEKNİK ADAMLARIN İSMİNİN BÜYÜK TAKIMLARLA ANILMASI GÜZEL”

İsminin Galatasaray teknik direktörlüğü için geçtiği yönündeki bir soru üzerine konuşan Karaman, şöyle devam etti:

“Teknik adamların isminin büyük takımlarla anılması sevindirici. Çaykur Rizespor’un teknik direktörüyüm. Böyle bir şeyin şu anda gündeme gelmesi kulübüm, başkanımız ve yönetim kurulumuz ve şehrimiz adına bir soru işareti. Futbolda her şey olabilir. Önümüzde Osmanlıspor maçımız var. Kafamızı bu tür şeylere yoramayız. Tek hedefimiz Osmanlıspor maçından iyi sonuç almak” dedi.