SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Slovenya ile deplasmanda oynadığı play-off rövanş maçıyla, EURO2016 Fransa'ya gitmeye hak kazanan, Ukrayna milli takımı Borispol Havalimanı’nda büyük coşkuyla karşılandı. Maribar'da oynanan karşılaşma akabinde Ukrayna'ya dönen milli takımı karşılamak için Ukraynalılar gece saatlerinde başkent Kiev yakınlarındaki Borispol Havalimanı’na geldi.

Ukrayna milli takım oyuncuları taraftarlarının sevinç gösterileri karşısında zor anlar yaşadı. Taraftarların oyuncuların yüzlerine köpük sıkması, fişek ve şampanya patlatması sonucunda oyuncuların bir kısmı tekrardan havalimanına döndü. Oyuncuların yüzlerine patlatılan şampanyalar ve fişekler nedeniyle zor anlar yaşaması ilginç görüntüler oluşturdu. Takım kaptanı içeride kalarak kalabalığın dağılmasını beklemeyi tercih etti. Taraftarlar takımı beklerken sloganlar attı ve Ukrayna milli marşını okudu.

Takımın gelişi onuruna Kiev'in ortasından geçen Dinyeper Nehri üzerindeki yaya köprüsü de Ukrayna bayrağının renkleri olan sarı-mavi şeklinde ışıklandırıldı. Avrupa'ya gitme heyecanı yaşadıklarını belirten taraftarlar Ukrayna ile Türkiye'nin aynı grupta olmasının ilginç olacağını ifade etti.