SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’un genel kurulunda başkan adayı Muharrem Usta, öteki aday Celil Hekimoğlu’nun 1.5’ar yıllık “dönüşümlü başkanlık” teklifine kapıları kapattı. Muharrem Usta, twitter üzerinden yaptığı açıklamada, başka bir listeyle birleşmeye karşı çıkan ifadeler kullanırken şu görüşleri savundu:

“Trabzonspor için hiç bir şart öne sürmeden şahitler huzurunda verdiğim açık çek, başkanlık sevdası uğruna defalarca reddedilmişse… Merak edilen soru… Milyonlarca Trabzonspor taraftarının geleceğinin nasıl teminat altına alınacağı konusudur. Diğerleri teferruattır. Beraber yöneteceğimiz güçlü bir Trabzonspor inşa ederek çocuklarımızın gurur duyacağı bir geleceği tekrar yakalayacağız. Evet sizlerle başaracağız. Sizlerin vereceği destekle kulübümüz herkesin gurur duyacağı bir noktaya kesinlikle gelecektir. Rahat olun. Gelecek kaygınızın farkındayız. İnanın ki bir gün bu kara bulut dağılacak. Geçmişin ışığıyla kimseyi dışlamadan, her türlü hesabı yaparak sizlere güvenerek bu yola çıktık. Ez cümle; Trabzonspor’un bunca sorunu varken tüzükte olmayan bir konuyla geçen bir gün daha. Trabzonspor için fedakarlıksa dün de yarın da sonuna kadar ok.”

Bu arada dönüşümlü başkanlık modelinin Trabzonspor tüzüğüne göre mümkün olmadığı da bildirildi.

TRABZONSPOR’DA BAŞVURU SÜRESİ BİTİYOR

Trabzonspor’un 5-6 Aralık’ta yapılacak kongresinde başkan adaylığının başvuru süresi, yarın saat 17.00’de sona eriyor. Aday olduklarını açıklayan Celil Hekimoğlu ve Tahsin Usta’nın yanı sıra Başkan İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta’nın başvuru süresi doluncaya kadar müracaat edebileceği bildirildi.

Hayri Gür Spor Salonu’nda gerçekleştirilecek kongrede başkanlık için yarışacak isimlerin tüzüğe göre yarın saat 17.00’ye kadar Divan Başkanlık Kurulu’na adaylık başvurularını yapmaları gerekiyor. Şu ana kadar resmi olarak adaylığını açıklayan Celil Hekimoğlu ve Tahsin Usta’nın yanı sıra İbrahim Hacıosmanoğlu ve Muharrem Usta’nın da başkanlık için yarışması beklenen bordo mavili kulüpte, adaylık için 150 kongre üyesinin ıslak imzasının bulunduğu dilekçe gerekiyor. Başkan adayları, listelerinde 4 Aralık Cuma günü saat 10.00’a kadar değişiklik yapabilecek, isim çıkarıp yeni yönetici isimleri ekleyebilecek.

Yayınlanma Tarihi:11:58,