SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İstanbul Güneşli'de bulunan bir okulda panele katılan Beşiktaş'ın tecrübeli kalecisi Tolga Zengin, son dönemde yaşanan terör olaylarını değerlendirdi. Terörün kabul edilemez olduğunun söyleyen Tolga Zengin, “Bu olayların İslam ve Müslümanlık adına yapılması bizi üzüyor. Her insan kutsaldır. Dini ırkı ne olursa olsun. Ölen herkes birinin annesi, kardeşi ve evladıdır. İnsanların yaşama hakkına da saygı duyulması gerekiyor” dedi.

Geçen sene çok eleştirildiği Clup Brugge maçı hakkında da konuşan Tolga Zengin “O maç kötü bir maçtı. Maça çıkarken ne şartlarda çıktığımı anlatmadım ve anlatmayacağım. Belki bir gün birileri söyler ama ben takımı yalnız bırakmayacağımı söyledim” şeklinde konuştu.

TOLGA ZENGİN: “KÜFÜR VE ŞİDDETE KARŞI TOLERANSIM YOK”

Tecrübeli kaleci, annesinin vefat etmeden önce kendisine takımının başında olması gerektiğini söylediğini belirtti.

Annelere karşı çok hassas olduğunu küfür olaylarında ise toleransının olmadığını söyleyen Tolga Zengin, “Annem vefat etmeden önce son söz olarak bana ‘Sen takımının başında ol’ dedi. Ben o hafta maça çıktım. O yüzden annem ve tüm annelere karşı edilen küfürlere karşıyım. Takım arkadaşlarım takım halinde cenazemize geldi. İnsan onları yanında görünce mutlu hissediyor kendini. Beşiktaş taraftarı da bana o konularda sürekli destekçi oldu” açıklamasında bulundu.