SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor hekimleri Ankara’da buluşacak

Ankara’da düzenlenecek 15. Ulusal Spor Hekimliği Kongresi’nde sporun her alanında yaşanan sağlık sorunları ve yeni gelişmelere bilimsel olarak masaya yatırılacak.

Güncellenme: 15:27, 18/11/2015
Spor hekimleri Ankara’da buluşacak

Gülhane Askeri Tıp Fakültesi ve Türkiye Spor Hekimleri Derneği’nin ortaklaşa düzenlediği 15. Ulusal Spor Hekimliği Kongresi, 20-22 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek. Üç gün sürecek kongrede spor alanlarında yaşanan birçok sakatlık ve yaralanmalar detaylı olarak masaya yatırılacak.

Başkent’te düzenlenecek 15. Ulusal Spor Hekimliği Kongresi ile alanında uzman Türkiye'den ve dünyadan birçok spor hekimi bir araya gelecek. Spor alanlarında yaşanan sakatlık ve yaralanmaların ele alınacağı kongrede, tamamlayıcı tıp uygulamaları konularında yerli ve yabancı konuşmacılar bilgi ve deneyimlerini katılımcılara anlatacak.

Kongre süresince düzenlenecek 16 oturum ve 30'a yakın özel sunumla, kas ve yumuşak doku yaralanmalarında tamir süreci, obezite ve fiziksel aktivite, spor yaralanmalarında tamamlayıcı ve rejeneratif tıp yaklaşımı, kardiyovasküler hastalıklar ve fiziksel aktivite konuları başta olmak üzere spor alanında yaşanan birçok sağlık sorunu ve çözümleri hakkında bilgi alışverişinde bulunulacak.