SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Saygı duruşunda ıslık dünya basınında!

Türkiye-Yunanistan maçında Fransa'da yapılan terör saldırılarında hayatını kaybedenler için yapılan saygı duruşundaki ıslıklar dünya basınında geniş yankı buldu.

Güncellenme: 11:31, 18/11/2015
Saygı duruşunda ıslık dünya basınında!

Türkiye ile Yunanistan arasında oynanan ve golsüz eşitlikle biten maçın yankıları dünya basınında da yankı buldu. Tribünlerin, Yunanistan Milli Marşı’nın okunduğu ve Paris’te yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenler için yapılan 1 dakikalık saygı duruşunu ıslıklaması ve yapılan tezahüratlar dış basında geniş bir yer aldı.

Fransız L’Quipe Gazetesi maçla ilgili, “Fatih Terim Stadyumu’ndaki dostluk maçından önce Paris saldırılarının kurbanları anısına bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Bu saygı duruşu değil. Bazı destekçiler tarafından durmaksızın ıslıklandı. Bir grup taraftar “Allahü Ekber” diye Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Yunan mevkidaşı Aleksis Çipras’ın bakışları altında sloganlar attılar. Türk milliyetçi sloganlar düzenli olarak maç esnasında devam etti” ifadelerini kullandı.

LE FIGARO GAZETESİ, “BİRÇOK TARAFTAR ISLIK ÇALDI”

Le Fıgaro Gazeteside ıslıklı gece için, “Çok kişiden destek geldi” yorumunu yaptı.

İSPANYOL AS GAZETESİ: “Türkiye-Yunanistan maçı saygı duruşunda Paris saldırısına taraftarlar “Allah Büyüktür” sloganları attı”

YUNAN TANEA GAZETESİ: “Çipras ve Davutoğlu İstanbul’da Buluştu.Türkiye – Yunanistan arasında oynanan dostluk maçına Başbakan Aleksis Çipras mevkidaşı Ahmet Davutoğlu birlikte katıldı”

YUNAN PROTATHLITIS’İN GAZETESİ: “Maçtan önce yapılan bir dakikalık saygı duruşu sırasında stadyumda öfke ve provoke başladı. Türkler, Paris saldırısını önemsemedi. ‘Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez’ sloganları attılar”

YUNAN RIZOSPASTIS GAZETESİ: “İki Başbakan Paris’te ölümcül saldırılar ve bölgede artan emperyalist rekabetin ışığında iki ülke tekelleri öncelik kapsamlı sorunları bulmak için maçta buluştu”