SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

İlkay Gündoğan Paris saldırısını anlattı

Almanya Milli Takımı'nın Fransa ile oynadığı hazırlık maçında önce yaşanan terör saldırısına tanık olan İlkay Gündoğan, o anları anlattı.

Güncellenme: 16:32, 18/11/2015
İlkay Gündoğan Paris saldırısını anlattı

Almanya Milli Takımı’nın Türk asıllı futbolcularından İlkay Gündoğan, Fransa-Almanya maçı esnasında meydana gelen patlamadan sonraki anları anlattı. O geceyle ilgili Alman Futbol Federasyonu'nun (DFB TV) TV kanalına konuşan İlkay Gündoğan, esas şoku maçtan sonra yaşadıklarına dikkat çekti.

Yıldız futbolcu maç esnasındaki patlamaların kendisini ürküttüğünü, ancak kötü bir şey olduğunu düşünmediğini söyledi. İlkay Gündoğan açıklamasında, “Sesi duyunca seyirciler havai fişek patlatıyor sandım, o yüzden aklıma bir şey gelmedi. Maçtan sonra soyunma odasına geçince asıl o zaman olaydan haberdar olduk” diye konuştu.

Stadın soyunma odasında en son sadece oyuncuların kaldığını dile getiren İlkay Gündoğan, “Bu o an için çok tuhaf bir duyguydu. Oldukça yorgunduk ama gözümü kırpmadım. Televizyonda gördüğümüz görüntüler kâbus gibiydi. Yaklaşık 70 kişi birlikteydik. Bir ara temiz hava ihtiyacı hissettim. Dışarıya stada çıktım ve tek başıma yedek kulübesine oturup düşündüm. Kendime gelmeye çalıştım” ifadelerini kullandı.

Yayınlanma Tarihi:16:31,