SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Eskişehirspor Aybaba’ya emanet

Eskişehirspor'la sezon sonuna kadar sözleşme imzalayan Samet Aybaba, "30 saniyede anlaştık. Kriz dönemini atlatıp, sonrasında da hedefleri olan bir takım yaratmaya çalışacağız" dedi.

Güncellenme: 16:59, 18/11/2015
Eskişehirspor Aybaba’ya emanet

Vali Hanefi Demirkol Tesisleri’nde düzenlenen imza törenine Eskişehirspor Kulübü Başkanı Mesut Hoşcan, Samet Aybaba ile kulüp yöneticileri katıldı. Başkan Mesut Hoşcan, zor günleri aşacaklarına inandığını belirtirken şunları söyledi:

“Ancak Eskişehirspor camiası taraftarıyla, kongre üyesiyle, basınıyla, şehir halkıyla, yönetimleriyle bu işin altından kalkabilecek bir camia. Yöneticilerimizle, teknik heyetimizle, hocamızla, futbolcularımızla biz bugünleri aşacağız. Hep birlikte, birlik ve beraberlik içerisinde Eskişehirspor hak ettiği yerlere muhakkak gelecek. Türkiye’nin deneyimli, futbolu iyi bilen, takımını ateşleyen hocamızla ve ekibiyle sözleşme imzalıyoruz. Bu şehir, bu camia bu işin altından kalkacak.”

GÖRÜŞME 7 SAAT SÜRDÜ

Samet Aybaba ise Başkan Mesut Hoşcan’la görüşmelerinin 7 saat sürdüğünü vurgularken şöyle konuştu:

“Eskişehirspor’un dününü, bugününü, devre arasını, bundan sonraki planlamayı konuştuk. Benim ve ekibimin bu işin içindeki maddi prosedürü, sadece 30 saniye sürdü. Yani 7 saatin 30 saniyesi sadece bizim ekonomik anlamdaki düşüncelerimize bağlandı. Eskişehirspor’daki kriz dönemini atlattıktan sonra hedefleri olan bir takım yaratacağız. Eskişehir’e gelişimin birinci nedeni burasının bir futbol şehri olması. Türkiye’de sadece üç tane futbol şehri var. Trabzon, Bursa ve Eskişehir. İkisiyle çalıştım. Üçüncüsü de Eskişehir’di. Eskişehirspor’u sadece kümede kalmaya odaklanması kadar kötü bir şey yoktur. Biz bir kere bu düşünceden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlayalım. İlk yarıyı biz 6 maç olarak düşünüyoruz. Geride kalan maçların hepsini unuttuk.”

“GEKAS’LA SORUN VAR”

Samet Aybaba, yardımcılığını üstlenecek olan Feyyaz Uçar’ın çalıştığı medya grubuyla ilgili sözleşmesindeki sorun yüzünden Eskişehir’e gelemediğini söyledi. Aralarında Gekas’ın da bulunduğu bazı oyuncularla sorunları olduğunu açıklayan Aybaba şöyle dedi:

“Benim Beşiktaş’tan birlikte çalıştığım arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz. Bazı oyuncularımızla sorunlarımız var. Bazı oyuncularımızın bu yarışın içinde olmayacağı şeklinde. Yaptığımız toplantıda bütün oyuncularımız bu yarışın içerisinde olacaklarını söyledi. Bir arkadaşla ilgili bir sorunumuz var. Çözülürse çözülür, çözülmezse kendisini çözülür. Çok da önemli değil.”

Samet Aybaba, Eskişehirspor ile sezon sonuna kadar yaptığı anlaşmayla ilgili olarak da “Biliyorsunuz burası Türkiye. 4 yıllık sözleşme yapıyorsunuz 6 ay sonra gidiyorsunuz ya da sezon sonuna kadar yapıyorsunuz 5 yıl kalıyorsunuz. Acayip bir ülke bizim ülkemiz. Atılan imzalara fazla takılmayın” dedi.