SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Efsane Aydınspor tarih olma yolunda

Aydınspor Başkanı Aydın Çepni, ekonomik olarak kulübe katkı sağlayamadığını için görevini bırakacağını, sahip çıkan olmazsa kulübün kapısına kilit vuracaklarını söyledi.

Güncellenme: 13:13, 18/11/2015
Efsane Aydınspor tarih olma yolunda

Daha önce de ligden çekilme kararı alan, Aydın 1. Amatör Küme 3. Grup’ta mücadele eden Aydınspor, Fenerbahçe’yi 1990-1991 sezonunun ilk haftasında İstanbul’da 6-1 yenerek adını Türkiye’ye duyurmuştu. Maddi imkansızlıklar sebebiyle amatöre kümeye düşen Aydınspor, son yıllarda ekonomik zorluklarla mücadele ediyordu.

Kulübe kimsenin sahip çıkmadığını, Aydınspor ile bir yerlere gelenlerin de vefasız davranarak sahipsiz bıraktığını belirten Kulüp Başkanı Aydın Çepni, şehrin maddi ve manevi olarak kendilerine sahip çıkmadığını söyledi. Kulübün duayenlerine ve büyüklerine sitemde bulunan Aydın, şunları söyledi:

“Aydınspor'un ismiyle, başarılarıyla bir yerlere gelmiş, deyim yerindeyse bu kulüpten nemalanmış, kulübü şahsi menfaatleri için kullanmış sözde Aydınspor'un büyükleri ve duayenlerinin, bizlere ne maddi ne de manevi herhangi bir desteği olmayıp bunun sebebini düşüne düşüne kendi adıma bulduğumu düşünüyorum. Demek ki bu kulüp bize büyük geliyor, yani kalıbımıza büyük geliyor. Yeteneğimize büyük, bilgi birikimimize büyük. Küçümsediğimiz, ciddiye almadığımız için de gerekli destek alamıyoruz. Kulüpten affımızı istiyorum.”

AYDINSPOR’UN KAPISINA KİLİT VURULACAK

Aydınspor adına yaptıkları girişimlerde bütün kapıların yüzlerine kapandığını söyleyen Çepni, “İstifa edeceğim ancak istifayı verebileceğim bir yer yok. ‘Ben bu kulübü almaya adayım.’ dediği gün devredebilirim. Eğer talip çıkmazsa o zaman kulübün kapısına kilit vuracağız. Kongreden sonra kulübe sahip çıkan olmazsa valiliğe teslim edeceğiz” şeklinde konuştu.