SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bir dakikalık saygısızlık duruşu

18 Kasım 2015

Yani hâlâ tribündeki taraftarlar olarak, saygı duruşunda nasıl davranılması gerektiğini bilmiyoruz. Daha önce Ankara katliamı ile ilgili Konya'da oynanan milli maçta da buna benzer görüntüler yaşanmıştı. Dünkü karşılaşmada Fransa'da katledilen insanlar için yapılan saygı duruşunda da aynı görüntülere sahne olduk. Ne yazık ki taraftarların bazıları hâlâ saygının ne olduğunu bilmiyor. Sonuçta adı saygı duruşu…

Ama bakıyoruz tribünlerde ıslık sesleri ve atılan sloganlar var. Bunlar hiç yakışmıyor. Ne olur bir dakika orada ölen insanlar için sessiz bir şekilde kalınsa da gereği yapılsa… Tribün yapısının nasıl olduğunu bu tür davranışlarla daha iyi anlayabiliyoruz.

MAÇA gelince nihayetinde bir hazırlık karşılaşması. Her iki takım da bunun farkında olarak temkinli bir oyunu tercih etti. Sergilenen mücadele keyif vermedi. Pozisyon bakımından da çok kısır bir karşılaşmaydı. Milli takımımız açısından bana göre en olumlu gelişme, tek pasın çok iyi kullanılıyor olması. Bunlar artılardı…

Fatih Terim birçok oyuncuyu deneme fırsatı buldu ve yeni oyunculara tecrübe kazanma fırsatı verdi. Yunanistan takımı da çok iyi değildi.

BİR diğer önemli yanımız da rakibimize pozisyon vermememizdi. Katar maçında arkaya atılan toplarda büyük hatalarımız vardı ancak bu defa onları yapmadık. Hakan Çalhanoğlu takımdaki lider oyuncu görüntüsüne devam etti ve iyi günündeydi. Maçın dikkat çeken bir diğer yanı ise uzun süreden sonra bir milli maç İstanbul'da oynandı. Karşılaşmanın hakemi Paolo Valeri için de çok zor bir yönetim değildi. Kendisine pek fazla iş düşmedi. Pozisyonlara yakın olmaya çalıştı.

Buraya diğer yazı alanı ajax ile gelecek