SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Basketbolla büyüyoruz projesi Ankara’da start aldı

Basketbolun ilkokul seviyesindeki öğrencilere tanıtılıp sevdirilmesi amacıyla Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın katkılarıyla Türkiye Basketbol Federasyonu tarafından hayata geçirilen “Basketbolla Büyüyoruz” Projesi Ankara’da start aldı. Proje kapsamında ilk çalışma, pilot okul seçilen Ankara Ahmet Andiçen İlkokulu’nda bugün gerçekleştirildi.

Güncellenme: 17:14, 18/11/2015
Basketbolla büyüyoruz projesi Ankara’da start aldı

Yaklaşık 130 birinci sınıf öğrencisinin katılımıyla yapılan ilk çalışmada basketbolun çocuk gelişimine olan önemi ve temel basketbol bilgileri öğrencilere yaşlarına uygun temel hareket ve oyunlarla aktarıldı.

4444

Gerçekleştirilen organizasyonda Spor Toto Teşkilat Başkanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TBMM 24. Dönem Milletvekili Abdulkerim Gök ve Türkiye Basketbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ali Türkmen hazır bulundular.

Organizasyonun koordinasyonu Yusuf Erboy tarafından gönüllü olarak yapılırken, eski milli basketbolcumuzun yardımcılığını yine gönüllü olarak Duhan Ermiş ve Merve Yüksek yaptı. “Basketbolla Büyüyoruz” Projesi kapsamında yapılan çalışmalar iki gün daha Ankara'da ve sonrasında da seçilecek pilot şehir ve okullarda devam edecek.