SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Yunanistan maçı öncesi birçok tedbir alındı

TFF resmi sitesinden yaptığı açıklamayla, Türkiye-Yunanistan karşılaşması öncesinde bir dizi tedbirler alınacağını duyurdu.

Güncellenme: 13:44, 17/11/2015
Yunanistan maçı öncesi birçok tedbir alındı

EURO2016 Fransa’ya gidecek son 4 takımın belirleneceği play off maçları nedeniyle lige verilen arayı hazırlık maçlarıyla geçiren ve 2016 Fransa Avrupa Şampiyonası’nın çalışmalarını sürdüren Türkiye, bu akşam Yunanistan ile oynayacak.

İstanbul Başakşehir Fatih Terim Stadyumu’nda bu akşam saat 20.15’te oynanacak Türkiye-Yunanistan müsabakası öncesi yapılan güvenlik toplantısında stadyum kapılarının saat 18.00’de açılması kararlaştırıldı.

Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, “Biletleri dün itibariyle tükenen müsabakayla ilgili aşağıdaki konular yapılan güvenlik toplantısında karara bağlandı.” denilerek, şu ifadelere yer verildi:

Karşılaşmaya Türkiye ve Yunanistan bayrakları dışında bayrak alınmayacak. Basın mensupları dışında profesyonel fotoğraf makinasıyla stadyuma girişlere izin verilmeyecek.

Engelli ve gazi biletleri kapasite oranında Başakşehir kulubü tarafından dağıtılacak. Stadyuma herhangi bir pankart alınmayacak. Futbol Federasyonu tarafından futbolseverlere bayrak dağıtılacak.  Stadyuma girişler batı, kuzey, güney taraflarındaki ana girişlerden yapılacak.

Bu arada maç öncesinde stat çevresinde de geniş güvenlik önlemlerinin alınacağı öğrenildi. Biletlerinin tamamen bittiği Türkiye – Yunanistan maçı için Başakşehir Fatih Terim Stadı’na gelecek taraftarların, stat dışında güvenlik kontrollerinden geçirilerek stada alınacağı ileri sürüldü.