SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Vah benim hakemlerim!

FIFA kokartlı eski hakem ve Sözcü yazarı Selçuk Dereli, MHK Başkanı Müftüoğlu’nun önceki günkü açıklamalarını değerlendirdi, hakemlerin ilk kez bu kadar sahipsiz bırakıldığını söyledi.

Güncellenme: 08:39, 17/11/2015
Vah benim hakemlerim!

MHK Başkanı Kuddusi Müftüoğlu, önceki akşam katıldığı bir televizyon programında açıklamalar yaptı. Trabzonspor-Gaziantepspormaçı sonrası yaşananlar ve hakem performanslarıyla ilgili bilgiler verdi. FIFA kokartlı eski hakem ve SÖZCÜ gazetesi yazarı Selçuk Dereli, Müftüoğlu'nun açıklamalarını ‘Skandal' olarak değerlendirdi. Dereli, “MHK tarihinde hiç bu kadar büyük bir otorite boşluğu yaşanmamıştı” dedi.

YANLARINDA OLMALIYDI

Dereli, “Müftüoğlu'nun sözlerini görünce hakemlerin sahipsiz olduğuna bir kez daha kanaat getirdim.Müftüoğlu, Trabzonspor-Gaziantepspormaçını resmi bir yemekte olmasına rağmen televizyondan izlemiş ama hakem Çağatay Şahan'ın telefonlarını açmamış.MHK Başkanı görevini başarılı yapsa, bırakın telefon açmamayı, özel uçakla Trabzon'a gider, hakemlerinin yanında olduğunu gösterirdi” yorumunda bulundu.

OTORİTE BOŞLUĞU

Selçuk Dereli sözlerini şöyle sürdürdü: Görüyoruz ki, Türk futbol hakemliği her geçen gün kan kaybediyor. Hakemlerin eğitimiyle ilgili sorunları, atamalardaki yanlışları bir tarafa bırakın, MHK'nin tarihinde hiçbir dönem böyle bir otorite boşluğu yaşanmamıştı. “Biz onların arkasındayız” sözünün de ne kadar gerçeği yansıttığını varın siz düşünün. Bu hakemler size nasıl güvenip sahada cesurca düdük çalacaklar?