SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

TT Arena için füniküler projesi

İlk etapta sponsor bulup TT Arena'nın çatısını kapatmayı planlayan Galatasaray Yönetimi, konut projelerinin tam gaz sürdüğü Seyrantepe'yi de fünikülerle Aslantepe'ye bağlamak istiyor.

Güncellenme: 11:40, 17/11/2015
TT Arena için füniküler projesi

Ada için verdiği sözü tutan Galatasaray yönetimi, olağanüstü genel kurula gitti ve üyelerden “Sosyal tesis yapılsın” yetkisini aldı. Başkan Dursun Özbek ve yöneticiler şimdi de metro sorununu çözdükleri TT Arena ile ilgili projelerini hayata geçirmek için düğmeye bastı.

İşte Arena için düşünülen hamleler:

ÇATI KAPATILIYOR Aslantepe’nin üst kullanım hakkına hala sahip olmayan Galatasaray, stadın çatısını kapatmaya karar verdi. Yapılan araştırmalar sonucunda 12 milyon Euro maliyet hesaplandı ve sponsor aranmaya başlandı. Dursun Özbek yönetimi hem çatıyı kapatmayı hem de stadın üst kullanım hakkına sahip olmayı planlıyor.

FÜNİKÜLER PROJESİ Seyrantepe’de stat yakınındaki konut projelerini lehine çevirmeyi planlayan sarıkırmızılı yönetim, füniküler (Raylı sistem aracı) projesine start verecek. TT Arena yakınındaki sitelerin alışveriş merkezlerinden stadın içine fünikülerle ulaşım sağlanacak ve taraftarın maç öncesi Aslantepe’de sosyal hayatına devam etmesi sağlanacak.

Sabah

Yayınlanma Tarihi:09:14,