SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor’a ‘dönüşümlü başkanlık’ önerisi

Trabzonspor başkan adayı Celil Hekimoğlu, başkanlığa adaylığı koyması beklenen Muharrem Usta'ya 'dönüşümlü başkanlık' teklif etti.

Güncellenme: 15:54, 17/11/2015
Trabzonspor’a ‘dönüşümlü başkanlık’ önerisi

Trabzonspor’un 5-6 Aralık’ta yapılacak kongre için başkan adaylığını açıklayan ilk isim olan işadamı Celil Hekimoğlu, adaylar olması beklenen Muharrem Usta ile ‘dönüşümlü başkanlık’ modeli üzerinde anlaşabileceklerini söyledi. Celil Hekimoğlu, yaklaşık 1 yıldır ciddi biçimde Trabzonspor kongresine hazırlandıklarını vurgulayarak şunları söyledi:

“Trabzonspor camiasında oluşan gündeme de gözümüzü ve kulağımızı kapatamayız. Şartları iyi belirlenmiş dönüşümlü başkanlık modeline olumsuz bakmıyoruz. Eğer kamuoyunda bu yönde bir fikir birliği oluşmuşsa, ki öyle görülüyor, buna hayır demeyiz.”

Adaylığını henüz resmen açıklamayan ancak kamuoyunda ismi bu anlamda ön plana çıkan Muharrem Usta ile son seçimli genel kurulda aynı ekip içerisinde yer aldıklarını hatırlatan Celil Hekimoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Geçen sürede oluşan bazı fikir ayrılıkları nedeniyle yollarımız ayrıldı gibi görülse de dostluğumuz ve arkadaşlığımızda herhangi bir eksilme olmadı. Kendisiyle ve yakın çevresindeki ortak arkadaşlarımızla görüşmelerimiz sürekli devam ediyor. Bu yüzden bizim açımızdan kesin çizgiler söz konusu değil. Yapılacak özel bir protokolle 3 yıllık görev süremizin ilk 1.5 yılı bizim, ikinci 1.5 yılı da Sayın Muharrem Usta’nın başkanlığında bizlerin de için de olacağımız bir ekip hazırlanabilir. Eğer Trabzonspor camisı da bunu uygun görürse kendi açımızdan herhangi bir sorun söz konusu değil. Trabzonspor yeniden bir değişim ve dönüşüm ihtiyacındaysa, kuruluş döneminde büyüklerimizin gösterdiği bu özveriyi, bizler de göstermeye hazırız.”