SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

MERSİN İdmanyurdu Başkanı Ali Kahramanlı, “Adaysız kongreye gidilmesi, kulübün kayyuma gitmesi demek. Bu bize yakışmayacağı için genel kurulu iptal edip devam kararı aldık” dedi.

Başkan seçilmeyecek bir genel kurulun kulübe daha zor günler yaşatacağını aktaran Ali Kahramanlı, bu konuda şöyle konuştu:

“Kentin ileri gelen isimleriyle görüşmeler yaptık ve başkanlığa devam etme kararı aldım. Bir çok Süper Lig takımın 200-300 milyona yakın borcu var ama 70 milyon bira borcu olan Mersin İdmanyurdu, bugün ne başkan, ne de yönetim bulabiliyor. Böyle bir zamanda bırakıp gitmek bize yakışmazdı. Başkan olarak görevimin başındayım.”

FENERBAHÇE’YE HAZIRLANDILAR

Cumartesi günü evinde Fenerbahçe’yi ağırlayacak olan Mersin İdmanyurdu’nda Maçın hazırlıkları sürüyor. Annesini kaybeden teknik direktör Bülent Korkmaz’ın katılmadığı çalışma 1.5 saat sürdü. Macit Özcan Spor kompleksinde yardımcı antrenörler yönetiminde gerçekleştirilen antrenmana ısınma hareketleriyle başlayan futbolcular, tempolu koşudan sonra yarı sahada çift kale maç yaptı.