SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Spor Toto Süper Lig’in 12. haftasında sahasında Antalyaspor ile yapacağı maçın hazırlıklarını sürdüren Galatasaray’ın Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, antrenman öncesi gazetecilerin sorularını yanıtladı. Takımın son durumu hakkında bilgi veren Hamza Hamzaoğlu, Umut Bulut konusunda basın mensuplarını eleştirdi.

Umut Bulut’un takım için çok önemli bir futbolcu olduğunun altını çizen Hamza Hamzaoğlu, basını şu sözlerle eleştirdi:

“Umut’un sözleşmesi otomatik uzamasaydı da ben sözleşmesini uzatacaktım. Bizim Umut gibi oyunculara ihtiyacımız var. Bir isim alıyorsunuz onu yıpratmaya çalışıyorsunuz. Vurup duruyorsunuz çocuğa… Umut’u hiç düşünmüyor musunuz? Ben oyuncularımdan memnunum. Umut gibi bu takımda kim mücadele ediyor ki? Bizim takım için savaşan oyunculara ihtiyacımız var.”

HAMZA HAMZAOĞLU’NDAN TRANSFER DEĞERLENDİRMESİ

Devre arasında takıma takviye yapılıp yapılmayacağı şeklindeki bir soruyu cevaplayan Hamza Hamzaoğlu “Transfer çalışmaları yapıyoruz ama fazla gündeme getirilmesi doğru değil. Ocak ayında gerekirse takviyelerimiz olacak. Elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

Semih Kaya için Inter’den resmi teklif almadıklarını da sözlerine ekleyen başarılı teknik adam, Galatasaray’ın gündeminde olduğu iddia edilen Ryan Donk ile ilgili ise şu değerlendirmede bulundu:

“Donk için bizim hiçbir temasımız olmadı. Düşündüğümüz oyuncular arasında var ama ben bunu yönetime söylemedim. Bilal’i aldık Jem’i aldık. Sosyal medyanın gazabına uğradık. Yok Akhisar’a mı çevirecek diye…Biz işimize bakıyoruz. Bizim 3 kupamızı 4 yıldızımızı görmediniz. Buradaki çocukların emeklerini hiçe saydınız.”

Yayınlanma Tarihi:12:57,