SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Galatasaray “C Vitamini” alacak!

Galatasaray, orta sahadaki mücadele eksikliğini Hollandalı iki yıldızdan birini alarak çözecek. Favori, Kasımpaşa'nın devre arasında satmaya sıcak baktığı Ryan Donk, plase Milan'da mutsuz olan De Jong.

Güncellenme: 09:05, 17/11/2015
Galatasaray “C Vitamini” alacak!

Sezon başında Felipe Melo'yu Inter'e satan Galatasaray, bu oyuncunun yerine transfer yapmadı. Gerçi Melo transferin son gününde ayrıldığı için buna vakit de kalmadı. Taraftarın endişesini gören teknik patron Hamza Hamzaoğlu, “Kimse merak etmesin. Melo'nun yerini kendi bünyemizdeki oyuncularla doldurabiliriz” demişti. Fakat evdeki hesap çarşıya uymadı. Hamit Altıntop, sakatlıklardan başını kaldıramadı. Bilal Kısa ve Jose Rodriguez topla iyi fakat mücadele yönünden eksik. Jem Paul ise hala istenen düzeye gelemedi.

reuters

reuters

SEZONU SONU SERBEST

Rakip takımların orta sahayı çok kolay geçtiğini gören Hamzaoğlu, yönetimle yaptığı görüşmede transfer istedi. Sarı-kırmızılılar birçok adayı eledi ve elde iki alternatif kaldı. Her iki oyuncunun da ortak noktası, Hollandalı olmaları. Portakalların ilki Kasımpaşa'da oynuyor. Kasımpaşa, sezon sonu sözleşmesi sona erecek Ryan Donk'u ocak ayında satmaya sıcak bakıyor. Geçen yaz Florya'ya kadar gelen ama elden kaçan Nigel De Jong ise Milan'da çok mutsuz. Cimbom, Donk olmazsa De Jong'un işini bitirmeyi planlıyor.

AMKSPOR

donk-04-11