SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Kuzey Amerika Futbol Ligi (NAFL) ekiplerinden New York Cosmos’da forma giyen 39 yaşındaki İspanyol oyuncu Marcos Senna, son futbol maçına Raul’un jübile maçı olan Ottawa Fury FC mücadelesinde çıktı. Futbolu sezon sonu bırakacağını daha önce açıklayan Senna, son maçının ardından ülke basınına açıklamalarda bulundu.

Tüm kariyeri ve futbol hayatı hakkında uzun bir röportaj veren Marcos Senna, kendisni futbol dünyasına duyurduğu Villarreal dönemleriyle ilgili de çok önemli itiraflarda bulundu. Tecrübeli İspanyol isim, o dönem teklif aldığı takımlardan birinin de Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Fenerbahçe olduğunu söyledi.

Marcos Senna, 2006 yılından sonra Manchester United’a transferinin gerçekleşmesi beklendiği hatırlatılınca ”Her şeyi detaylı düşünüyorduk. Manuel Pellegrini ile konuştum. Sadece onunla da değil. Nihat Kahveci ve Robert Pires ile de bu konuyu konuştuk. Kalbim titredi. Ayrılmak istemiyordum. Kalmaya karar verdim ve bundan dolayı hiç pişmen olmadı. Daha sonra yine kapım çaldı. Juventus ve Fenerbahçe benimle ilgilendi ama ben yine kaldım. Doğruyu yaptığımı biliyorum” ifadelerini kullandı.

Sporx