SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Bursaspor Kulübü ile Özorkun Madencilik arasında gelir paylaşımı projesi hayata geçirildi. Protokol imza törenine Bursaspor Başkanı Recep Bölükbaşı, Özorkun Madencilik A.Ş. sahibi Fikret Eze ve Genel Müdürü Orkun Eze ile firma Genel Koordinatörü Özgen Keskin katıldı.

Recep Bölükbaşı, Bursalı işadamlarına örnek olacak güzel bir protokole imza attıklarını belirterek yaklaşımlarından dolayı firma sahibi Fikret Eze ve Genel Müdür Orkun Eze'ye teşekkür etti. Bölükbaşı, Bursaspor'da güzel işlerin devam ettiğini ifade ederken şunları söyledi:

“Bu güzelliklerin devamını arzuluyoruz. Çok iyi bir Bursasporlu olan eski Yıldırım Belediye başkanımız Özgen Keskin ile beraber yaptığımız uzun görüşmeler neticesinde bugün protokole imza atıyoruz.

Daha önceden biliyorsunuz Büyükşehir Belediye Başkanımız Recep Altepe'nin girişimleri ile BESAŞ ile ayran, BURFAŞ ile de Timsah Pasta satışından gelir paylaşımı projelerini başlatmıştık. Şimdi de gerçekten çok duyarlı bir davranıştan gösteren Sayın Fikret Bey ve Orkun Bey'e çok teşekkür ediyorum. Kendileri madencilikte Bursa'nın kömür ihtiyacını karşılıyorlar.

Bursaspor'a düşündükleri hatırı sayılı bir rakam var. Ton başına Bursaspor'a 35 cent vermeyi teklif ettiler. Yıllık en az 300 bin ton, zaman zamanda 500 bin tona yaklaşan satış yapıldığını düşünürseniz Bursaspor'a her yıl 100 bin dolar gibi bir gelir katkısı olacaktır.

Türkiye'nin en büyük şehirlerinden birisiyiz. Bu şehrin tek takımı olan Bursaspor’a gönül vermiş iş adamalarımızın katkılarıyla Bursaspor’u ekonomik anlamda iyi yerlere getirmenin arzusundayız. Bursaspor’un ekonomik yönden sıkıntıları atlatıp en zengin kulüplerinden birisi oluruz.”