SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Milli marş ve saygı duruşu ıslıklandı

Türkiye - Yunanistan özel maçı öncesinde Yunanistan milli marşını tribünlerden bir grubun ıslıklamasına kaptan Arda Turan müdahale etti ancak bu müdahale bile ıslıkların yükselmesine engel olmadı. Milli marş sonrasında Fransa'da yaşananlar için saygı duruşu yapılırken de tribünlerden Şehitler ölmez, vatan bölünmez" sesleri yükseldi... Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim maç sonrası açıklamasında "İstiklal marşı bu; lütfen... Ne oluyor bize?" sözleriyle yapılanlara tepki gösterdi.

Güncellenme: 09:44, 18/11/2015
Milli marş ve saygı duruşu ıslıklandı

Yunanistan milli marşı çalınırken tribünlerde bir grubun ıslıkla protesto etmesine Arda Turan müdahale etti.

Yunanistan milli marşı çalınırken yükselen ıslık sesleri üzerine kaptan Arda Turan tribünlere dönerek, ‘susun, ıslıklamayın’ şeklinde el işaret yapıp duruma müdahale etti. Tribünlerin ıslığa devam etmesi üzerine Arda ile birlikte Olcay ve Mehmet Topal da taraftarlardan tepkilerini bırakmalarını istedi.

SAYGI DURUŞUNA DA ISLIK Fransa’da yaşanan terör saldırılarında hayatını kaybedenler için 90 dakika öncesinde yapılan saygı duruşuna da bir kısım taraftar tepki gösterdi. Türkiye sahaya Fransa’da yaşanan olay üzerine siyah bant ile çıkarken Başakşehir Stadı’nda saygı duruşu sırasında ıslıklar yükseldi. Bir grup taraftar ise ıslıklar esnasında, “Şehitler ölmez, vatan bölünmez” şeklinde bağırdı.

FATİH TERİM DE TEPKİ GÖSTERDİ Milli marşlar ve saygı duruşunda yaşananlar üzerine maç sonunda açıklama yapan Fatih Terim de tepki gösterdi.

‘Kendinize yapılamasını istemediğiniz bir şeyi başkasına yapmayın’ diyerek sözlerine başlayan Terim, sözlerinişöyle sürdürdü; “İstiklal marşı bu; lütfen… Ne oluyor bize? Yunanistan milli marşı okunuyor, ıslıklar yükseliyor. Allah’tan elimizi, kolumuzu kaldırıp dindirdik. Bugün aynı zamanda Dünya Komşular günü. Bizde komşumuz Yunanistan ile oynadık. Komşuluk bizde önemlidir.”

Yayınlanma Tarihi:22:32,