SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya Futbol Federasyonu, Fransa’da yaşanan terör olayının ardından kritik Almanya – Hollanda maçı için oynanması yönünde karar almıştı. Dün tekrar toplanan Almanya Milli Takım kafilesi, maçın oynanacağı Hannover kentine ulaşmıştı. Teknik direktör Löw, “Maçı oynamamız için herhangi bir korku yaşamıyoruz” şeklinde açıklamalarıyla oyuncularını motive etmeye çalıştı.

Bugüne gelindiğinde ise, Hannover şehrinde ve stat çevresinde yoğun güvenlik önlemleri alındı. Maçın başlama saatine 1 saat 15 dakika kala stat hoparlöründen, maçın iptal edildiği ve seyircilerin stadı boşaltması istenildi. Maç için de tribünlerde henüz yaklaşık 8 bin taraftarın toplandığı belirtildi.

 

RES-1

STAT ÇEVRESİNDE ŞÜPHELİ KİŞİLER GÖRÜLDÜ

Almanya’nın Bild Gazetesi, internet sitesinden maçın iptal edildiğini okurlarına duyururken, “Stat çevresinde şüpheli, tehlikeli kişilerin görünmesi üzerine güvenlik gerekçesiyle maç iptal edildi” ifadelerini kullandı.

RES-2

TREN GARI VE BİR BAŞKA STADYUM BOŞALTILDI

Bu akşam Almanya-Hollanda milli futbol takımları arasında oynanması planlanan dostluk maçının “ciddi terör tehdidi” nedeniyle iptal edilmesinin ardından Hannover merkez tren garında da şüpheli paket alarmı yaşandı. Focus Online'ın bildirdiğine göre, tren garı yakınında şüpheli paket tespit edilmesi üzerine, polis tren garının bazı bölümlerini kapadı. Bild gazetesi ise polisin 11 ve 12 nolu tren raylarında arama yaptığını duyurdu. Bild'e açıklama yapan bir polis yetkilisi, aktuel durum nedeniyle her ihbarın değerlendirildiğini söyledi. Bu arada Hannover TUI Arena'da yapılacak Söhne Mannheims konserinin de iptal edileceğine dair söylentiler vardı. Ancak grup konserine planlandığı gibi başladı.

RES-3

“HALKIN GÜVENLİĞİ DAHA ÖNEMLİ”

Aşağı Saksonya İçişleri Bakanı Boris Pistorius yaptığı açıklamada karşılaşmayı son dakikada gelen bomba ihbarı üzerine iptal ettiklerini söyledi. Maçın iptal edilmesine üzüldüklerini dile getiren Pistorius, “Halkın güvenliği her şeyden önemli” dedi. Bakan konuyla ilgili ilerleyen saatlerde daha geniş bir açıklama yapacaklarını duyurdu.

Yayınlanma Tarihi:20:34,