SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Almanya’da yetişen gurbetçi futbolcuların Türkiye A Milli Futbol Takımı’nı seçmelerine bozulan Alman basını, oldukça anlamsız bir habere imza attı. Almanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild, Türkiye’nin, bundan sonra Almanya’da yetişen gurbetçi futbolcuları milli takım için ikna etmeyeceğini yazdı.

Sergilediği performans ile Almanya Milli Takımı Teknik Direktörü Joachim Löw’ün de dikkatini çeken Yunus Mallı’nın Türkiye A Milli Futbol Takımı’nda forma giyecek olmasını son örnek olarak adlandırılan gazete, iki federasyonun konu hakkında görüştüğünü ve anlaşmaya yakın olduklarını yazdı.

Gazeteye anlaşmayı, bir futbolcunun Alman genç milli takımlarında oynamaya karar verdiğinde, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) bu oyuncudan vazgeçmesi şeklinde okuyucularına aktarıldı. TFF'nin ise buna karşılık Almanya Milli Takımı'na aday olmayan Türk oyuncuların Türkiye'de fırsat bulmaları için Almanya Futbol Federasyonu’nun (DFB) oyuncu izleme sisteminden yararlanmak istediği kaydedildi.

Ancak TFF yetkilileri çıkan bu haberi yalanlayarak Türkjye Milli Takımı’nın kapılarının her futbolcuya açık olduğunu söylediler.

Yayınlanma Tarihi:09:30,