SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Ukrayna ile Türkiye arasındaki Viktoria Zeynep Güneş krizi çözüme kavuşturuldu. Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü bu güne kadar Türk vatandaşlığına geçirilen sporcular arasında en iyisi olarak gösterilen Viktoria Zeynep Güneş’i tamamen Türk sporuna kazandırdı.

Ukrayna Federasyonu, Viktoria Zeynep Güneş’in Türk vatandaşlığına geçtiği yıldan bu yana bazı konularda şikayetleri bulunuyordu. Ancak geçen hafta iki ülke yetkililerinin bir araya gelerek Güneş’in Türkiye Adına 2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nda yarışabilmesi için Ukrayna federasyonunun Türkiye yüzme federasyonuna yazılı Muvafakat verdiği belirtildi.

3 yıl önce Türk vatandaşlığına geçen ve ülkemiz adına uluslararası organizasyonlarda yarışan Viktoria Zeynep Güneş, bu güne kadar çok önemli başarılara imza attı. İki ülke federasyonlarının geçen hafta bir araya geldiği, ufak tefek pürüzleri ortadan kaldırdıkları ve ikili anlaşmaya imza attıkları öğrenildi.

Türkiye adına 2016 Rio Olimpiyatları’nda yarışabilecek olan sporcu ile ilgili uzun zamandır uğraş veren Spor Bakanlığı ve Spor Genel Müdürlüğü Dış ilişkiler daire başkanlığı önemli bir başarıya imza atmış oldu.