SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

2017 yılında Çek Cumhuriyeti’nde düzenlenecek olan Kadınlar Avrupa Basketbol Şampiyonası Elemeleri H Grubu’nda yer alan Türkiye, ilk maçını 21 Kasım Cumartesi günü saat 20.00’de Ankara Spor Salonu’nda İsrail ile oynayacak. Son dönem içerisinde artan terör olayları ve İsrail ile Filistin arasında yaşanan gerginliklerden dolayı, bu karşılaşma için Ankara Emniyeti ve Türkiye Basketbol Federasyonu çok dikkatli davranıyor.

Bugüne kadar emniyet ve Basketbol Federasyonu yetkililerinin iki defa bir araya geldiği öğrenildi. Milli maç öncesi yapılacak olan güvenlik toplantısında tüm önlemler masaya yatırılacak. Ankara Emniyeti’nin bu karşılaşma için özel önlemler alacağı öğrenildi. Herhangi bir güvenlik zaafının yaşanmaması için, konuk milli takıma özel önlemler alınacak. İsrail Milli Takımı, Ankara’ya indiği andan itibaren otele gidene kadar sivil ve resmi polisler tarafından korunacak.

İSRAİL KAFİLESİ DÖNENE KADAR KIRMIZI ALARM

Özel güvenliklerin sayısı artırılarak Türkiye-İsrail maçının oynanacağı salonda ekstradan önlemler alınacak. Ankara Emniyeti kafilenin otelden salona gelişine ve otele dönüşüne kadar alarmda olacak. Önemli maçlarda alınan önlemlerin, bu maç öncesi ve İsrail kafilesinin Türkiye’den ayrıldığı saate kadar en üst düzeyde korunması sağlanacak.

Yapılacak olan güvenlik toplantısında koruma ekibinin sayısının yaklaşık 2 bin 500 civarında olması bekleniyor. Ayrıca salon çevresinde ve kafilenin kalacağı otelde de özel güvenlik önlemlerinin alınacağı ifade edildi.

Yayınlanma Tarihi:11:15,