SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Trabzonspor, hazırlıklarını sürdürdüğü Gençlerbirliği maçı için teknik sorumlu Sadi Tekelioğlu yönetiminde bu sabah Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri’nde yüksek tempolu bir çalışma yaptı. Antrenmana Trabzonspor’un milli takım kamplarında bulanan Okay Yokuşlu, Mbia, Esteban Alvarado, Medjani ve Cavanda katılmadı.

Kondisyon salonunda yaklaşık yarım saat güç depolayan Trabzonsporlu futbolcular, daha sonra 1.5 saat taktik çalışması gerçekleştirdi. Yarı sahada çift kale maçın ardından, forvet ve stoperlere, kenardan gelen ortalarda gol vuruşu çalışması yaptıran Sadi Tekelioğlu, oyuncularını sık sık tek pas yapmaları ve ayağa pas atmaları konusunda uyardı.

CARDOZO ORTALARI GOLE ÇEVİRDİ

Orta çalışmasında Paraguaylı golcü Cardozo’nun neredeyse tüm ortaları gole çevirDTİĞİ dikkatİ çekti. Cardozo, her golden sonra eliyle attığı gol sayısını gazetecilere ve arkadaşlarına gösterdi.

Frikik golleriyle dikkat çeken Mehmet Ekici, antrenmanın sonunda soyunma odasına gitmeyerek şut çalışması yaptı. Mehmet Ekici’nin yapay barajın üzerinden genç kalecilere attığı frikiklerde isabet kaydettiği gözlendi.

ÖĞRENCİLERDEN TRABZONSPOR’A MORAL ZİYARETİ Trabzonspor’un antrenmanını, Dünya Liselerarası Futbol Şampiyonu olan Trabzon Erdoğdu Anadolu Lisesi öğrencileri izledi. Sadi Tekelioğlu ve futbolculara çiçek verip baklava ikram eden öğrenciler, daha sonra da hatıra fotoğrafı çektirdi.