SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Stepanov’a göre futbolda para Türkiye’de…

Bir dönem Trabzonspor ve Bursaspor formaları da giyen Sırp oyuncu, “Futbolcular için en uygun şartlar Türkiye’de. Avrupa’da bir kere vergi var. Para kazanmanın adresi ülkeniz” dedi.

Güncellenme: 08:28, 16/11/2015
Stepanov’a göre futbolda para Türkiye’de…

Galatasaray’ın Sarajevo ile oynadığı karşılaşmada, Trabzonspor, Bursaspor ve Mersin İdmanyurdu formalarını giyen Milan Stepanov, Hürriyet’e konuştu.

KÖTÜ OYNUYORLAR

– Türkiye Ligi'ni hâlen izliyorum. Fenerbahçe çok iyi bir takım ama kötü oynuyor. Çok iyi futbolcular ve dünya yıldızlarını aldılar. Fakat o düzeyde oynamıyorlar. Beşiktaş şu anda en iyi futbolu ortaya koyan takım.

ARTILARI GÜNEŞ

– Başlarında son derece tecrübeli Şenol Güneş gibi bir teknik adamın olması ise onlar adına büyük bir artı ve şans. Galatasaray'da ise her an skoru değiştirecek müthiş ve iyi oyuncular var. Daha iyisini yapacaklardır.

– Türkiye gibi yer yok. Ülkenizdeki futbol şartları her bakımdan Avrupa'nın birçok yerinden iyi. Ben Trabzonspor'dan sonra Porto ve Malaga'da oynayıp Bursaspor'a gelmiştim. Ama futbolcular için en uygun, en iyi şartlar Türkiye'de…

– Avrupa'da bir kere vergi var. Para da, futbolda Türkiye'de. Oradaki statlar, futbol ekonomisi, atmosfer çok çok iyi. Türkiye'ye dönmek istiyorum. Ağır bir sakatlık dönemi geçirdim. Seneye Türkiye'de oynayabilirim.

İKİ HOCA TANIRIM

– Portekiz'de son yıllarda tarihe geçen iki üst düzey teknik adam vardır. Birisi elbette Jose Mourinho, diğeri ise Jorge Jesus. Bir kere yıldızları yönetmek de önemli bir iş ve ayrı bir yetenektir. Fenerbahçe'nin kadrosu çok iyi ve yıldızları var. Başarılı değiller.