SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

ABD’nin en popüler sporcuları arasında yer alan kadın dövüşçü Ronda Rousey, kafes dövüşünde ilk yenilgisini vatandaşı Holly Holm’a karşı yaşadı.

Beklenen karşılaşma öncesinde basına, “Bir sonraki rakibimi pek sevmiyorum. Onu son dövüşte olduğu gibi 20 saniyede yenmeyeceğim, uzatacağım. Arenaya geldiği yüzüyle ayrıldığı yüzü aynı olmayacak” diyen Ronda’yı gardı düşükken yakalayan ve net bir yumrukla rakibini sarsan Holm, uçan tekmeyle işi bitirip tarih yazdı. ABD basını da Holm’un zaferini kadınlar dövüş tarihinin en büyük sürprizi olarak değerlendirdi.

REUTERS

REUTERS

YENİLGİ SONRASINDA KONUŞTU

Ronda Rousey de yenilgi sonrasında ilk kez konuştu. Instagram’dan yazı paylaşan Ronda, “Herkese desteklerinden dolayı teşekkür etmek istiyorum. Sağlığım için endişelenen olabilir ama iyiyim. Şimdi biraz dinlenmem gerek ama geri döneceğim” dedi.

MAYWEATHER’A BÖYLE MEYDAN OKUMUŞTU!

ABD’li dünyaca ünlü Rap yıldızı 50 Cent de bu maçtan sonra Instagram’da paylaşımda bulundu. Ronda’nın Mayweather’a meydan okunmasını anımsatarak, “Buna bana Floyd gönderdi: O benimle pis iş (dövüş) yapmak istiyor” dedi.

AMKSPOR.COM

Screenshot_2

Yayınlanma Tarihi:08:54,