SÖZCÜ PLUS GİRİŞ

Fransa için Euro2016 tehlikesi

Fransa'daki tüyler ürperten terör saldırılarından sonra korkuya kapılan ülkeler, UEFA’dan daha güvenli yol haritası benimsemesini istiyor. Finallerin Almanya, İtalya ve İngiltere gibi ülkelere devredilebileceği konuşulmaya başlandı. Türkiye'nin 2016 için Fransa’yla girdiği yarışı tek oyla kaybetmiş olması da akıllara 'Turnuva Türkiye'ye verilir mi' sorusunu getirdi.

Güncellenme: 11:27, 16/11/2015
Fransa için Euro2016 tehlikesi

132 kişinin öldüğü, 96'sı ağır 349 kişinin yaralandığı kanlı terör saldırısının yarattığı dehşet, Fransa'daki 2016 Avrupa Şampiyonası'nı tehlikeye attı…

Fransa Futbol Federasyonu Başkanı Le Graet'ın “Zaten güvenlik endişemiz vardı, şimdi bu endişe daha da arttı” itirafı, turnuvaya katılımcı ülkeler ve taraftarları daha da ürküttü. UEFA'yla durum değerlendirmesi yapan ülke federasyonları, güvenlikle ilgili kaygılarını iletip bir B planı üzeninde de durulması konusunda baskı yapıyor.

GÜVENLİK GARANTİSİ İSTENECEK Fransa'daki terör saldırılarının devamı durumunda finallerin el değiştirmesi ihtimalini yüksek gören ülkeler, içlerinde de seçenekleri masaya yatırmaya başladı. Finallerin devredilme olasılığına karşılık başta Almanya olmak üzere İtalya ve İngiltere'nin bu işi üstlenebileceği konuşuluyor. Platini'ye ‘rüşvet' suçlamasıyla yara alan UEFA şimdi bu krizi nasıl aşacağını düşünüyor. İlk etapta Fransa hükümetinden ‘güvenlik garantisi' istenecek. Türkiye, 2016 için Fransa'yla girdiği yarışı tek oyla kaybetmişti.

HaberTürk

Yayınlanma Tarihi:11:04,